این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل فایل کوین؛ سه شنبه ۱۳ مهر


توضیحات مقاله

در حال حاضر ارز فایل کوین در قیمت ۶۸ دلار در حال معامله است. در اکتبر ۲۰۲۰، فایل کوین یک سقوط شدید را تجربه کرد و از ۴۳۰ دلار به ۱۰ دلار افت کرد و نهایتا در ۳۲ دلار بسته شد.

سپس بازار رِنج شد و نهایتا در مارس ۲۰۲۱، یک شکست صعودی قوی تا ۲۳۸ دلار شکل گرفت. بعد از رسیدن به این سقف، مجدد همزمان با کرش بیت کوین، فایل کوین نیز یک شکست نزولی قوی تا ۴۰ دلار را تجربه کرد. سپس بازار مجدد رِنج شد و یک شکست صعودی رخ داد و بعد یک پولبک عمیق شکل گرفت.

در حال حاضر فایل کوین در یک کانال صعودی قرار دارد. این کانال در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 - تحلیل فایل کوین؛ سه شنبه 13 مهر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود فایل کوین در یک کانال صعودی قرار دارد و در حال حاضر در کف این کانال میباشد. انتظار میرود در ابتدا یک حرکت صعودی تا ناحیه ۲۵۰ دلار شکل بگیرد.

بعد از شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شود. سپس به مقاومت های بالاتر در سطح ۳۸۰ و ۴۶۷ دلار خواهیم رسید. این تارگت ها در ناحیه سقف کانال قرار دارد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر فایل کوین در قیمت ۶۸ دلار در حال معامله است. بعد از شکست صعودی در مارس ۲۰۲۱، فروشندگان وارد شدند و مجدد یک شکست نزولی تا ۴۰ دلار را شاهد بودیم. سپس بازار به کف کانال صعودی برخورد کرد و یک شمع صعودی شکل گرفت.

بنابراین انتظار میرود که کف کانال حفظ شود و نهایتا خریداران وارد شوند و در ابتدا بازار بتواند به قیمت ۲۵۰ دلار برسد. بعد از رسیدن به این مقاومت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک شکست صعودی دیگر تا قیمت ۳۸۰ و ۴۶۷ شکل بگیرد.

 

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار