این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل فرانک سوئیس؛ یکشنبه ۷ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر فرانک سوئیس (USDCHF) در قیمت ۰.۹۲۴۲ در حال معامله است. بعد از شکل گیری روند صعودی و رسیدن به سقف ۰.۹۳۵۴، فروشندگان وارد شدند و رِنج شکل گرفت. گامی که منجر به شکل گیری این سقف شد، قوی نبود و به شکل اصلاحی بود.

بعد از این گام اصلاحی، یک شکست نزولی قوی شکل گرفت و انتظار میرود بازار پایینتر برود. حرکت آتی فرانک سوئیس در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 2 2 - تحلیل فرانک سوئیس؛ یکشنبه 7 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود میتوانیم سقف ۰.۹۳۶۸ و ۰.۹۳۱۳ را بهم وصل کنیم و آن را بر روی کف ۰.۹۲۳۰ قرار دهیم. با اینکار کانال صورتی در شکل بالا بدست می آید. سپس میتوانیم برای پیش بینی حرکات آتی این جفت ارز، کانال صورتی را پروجکت کنیم.

با اینکار کانال زرد و سبز در شکل بالا بدست می آید. همانطور که در شکل بالا مشخص است، شکست نزولی که در ۲۶ نوامبر شکل گرفت، در واکنش به سقف کانال سبزرنگ بود. در حال حاضر به کف این کانال رسیده ایم اما انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به نیمه کانال زردرنگ در ناحیه ۰.۹۱۵۶ الی ۰.۹۱۱۳ برسیم.

بنابراین انتظار میرود فرانک سوئیس بتواند افت قیمتی در حدود ۱۳۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر فرانک سوئیس یک شکست نزولی قوی شکل داده است و انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. طبق شکل بالا، میتوانیم حرکت آتی فرانک سوئیس را با استفاده از کانال صورتی رنگ پیش بینی کنیم. برای اینکار، کانال صورتی را پروجکت و میکنیم و بدین ترتیب کانال زرد و سبز در شکل بالا بدست می آید.

همانطور که در شکل مشاهده میشود بازار واکنش خوبی به نیمه و سقف هر دو کانال نشان داده و نهایتا در واکنش به سقف کانال سبزرنگ، فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی قوی شکل گرفت که انتتظار میرود این شکست تا ناحیه ۰.۹۱۵۶ الی ۰.۹۱۱۳ ادامه یابد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار