این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 5 جون(15 خرداد)


توضیحات مقاله

ویدئوی تحلیل بیتکوین:

cover2 - تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 5 جون(15 خرداد)
play-sharp-fill

 

در حال حاضر بیتکوین در قیمت 37593 قرار دارد.بالاترین قیمت و آخرین سقفی که بیتکوین توانست به آن برسد، قیمت 64899 میباشد. بعد از رسیدن به این قیمت، یک گام نزول قوی تا قیمت 47000 شکل گرفت.

سپس یک حرکت اصلاحی در این گام نزولی شکل گرفت و بیتکوین تا اصلاح 61 درصدی از این گام نزولی حرکت کرد و به ناحیه 58 هزار دلار رسید. این آخرین گام صعودی قبل از ریزش بود.

همچنین این سقف پایینتر را میتوان با سقف 37 هزار دلار به عنوان سقف دوقلو در نظر گرفت که بیتکوین بر اساس ارتفاع این الگو به سمت پایین حرکت کرد و به تارگت 33 هزار دلار و 30 هزار دلار رسید.

این حرکت در شکل زیر مشخص است:

Picture1 1024x641 - تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 5 جون(15 خرداد)

 

همانطور که در شکل بالا مشخص هست، تارگت حرکت نزولی بر اساس ارتفاع سقف دوقلو مشخص شد.

این تارگت با مستطیل بنفش در شکل مشخص شده است. ارتفاع این الگو در سطح 30 هزار دلار قرار میگیرد که با خط قرمز در شکل بالا مشخص شده است.

بعد از رسیدن به تارگت 30 هزار دلار، بیتکوین به مدت 16 روز در رِنج میباشد. در این رِنج هم سقف دوقلو داریم و هم کف دوقلو. پس احتمال 50-50 میباشد.

همچنین این رِنج بصورت سه گام صعودی هست که مثلث باشد و این مثلث در شکل زیر مشخص شده است.

 

Picture2 1024x634 - تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 5 جون(15 خرداد)

 

در الگوی مثلث احتمال 50-50 هست و در صورتی شکل مثلث، به اندازه ارتفاع این الگو به سمت بالا یا پایین حرکت میکنیم.

در صورتی که الگوی مثلث به سمت پایین شکسته شود، بیتکوین میتواند تا ناحیه 23 هزار دلار به سمت پایین حرکت کند. درصورت شکست الگوی مثلث به سمت بالا، بیتکوین میتواند تا مقاومت کلیدی 52930 به سمت بالا حرکت کند.

با وجود اینکه در اینجا احتمال 50-50 هست، اما با توجه به اینکه حرکت قبلی نزولی بوده است، میتوان احتمال شکست نزولی را 55 درصد در نظر گرفت.

همچنین در این رِنج، الگوی سقف دوقلو و کف دوقلو هم داریم. در صورت شکست هر کدام از این الگوها، بازار بر اساس ارتفاع این الگوها به سمت پایین یا بالا حرکت خواهد کرد.

برای مثال در شکل زیر الگوی سقف دوقلو مشخص شده است که در صورت شکست خط گردن در قیت 33360، این الگو تریگر شده و بازار میتواند به تارگت 25738 برسد.

 

Picture3 1024x643 - تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 5 جون(15 خرداد)

از طرف دیگر در همین ناحیه، الگوی کف دوقلو نیز شکل گرفته است که در صورت شکست خط گردن در 40871، بیتکوین میتواند تا ناحیه 48 هزار الی 50 هزار دلار به سمت بالا حرکت کند.

نتیجه گیری:

بعد از شکست نزولی بیتکوین، بازار رِنج شده است و این نشان میدهد که قدرت فروشندگان کم شده و قدرت خریداران زیاد شده است. یعنی احتمال تقریبا 50-50 میباشد.

اما با توجه به اینکه حرکت قبلی نزولی بوده است و احتمال دارد که رِنج، پرچم نزولی باشد پس میتوان گفت که احتمال کمی به نفع فروشندگان هست.

با این وجود در صورت شکست سقف 33360، احتمال به نفع خریداران برمیگردد و 70 درصد احتمال دارد که بیتکوین بتواند خود را به سطوح 50 هزار الی 52 هزار دلار برساند.

همچنان در صورت شکست نزولی، این احتمال وجود دارد که شکست فیک در کانال صعودی شکل بگیرد و خریداران در ناحیه 26 هزار دلار وارد بازار شوند.

در اینحالت یک سایه بعنوان شکست فیک در زیر کانال صعودی شکل بگیرد و بیتکوین از همان ناحیه به سمت بالا حرکت کند.  این کانال صعودی در ویدئو بررسی شده است.

بنابراین اگر شکست نزولی در این رِنج اتفاق بیوفتد، همچنان این احتمال وجود دارد که بیتکوین به حمایت 22 هزار الی 23 هزار دلار نرسد و در حمایت بالاتر در ناحیه 26 هزار دلار برگردد به سمت بالا.

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد. مسئولیت معامله بر اساس این تحلیل صرفا به عهده کاربر هست و رسابورس هیچ مسئولیتی نمیپذیرد.

 

تحلیل بیتکوین در تاریخ 11 خرداد (1 جون)

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر

Responses

    […] تحلیل بیتکوین در تاریخ ۱۵ خرداد […]

    […] تحلیل بیتکوین در تاریخ ۱۵ خرداد (۵ جون) […]

    […] تحلیل بیتکوین در تاریخ ۱۵ خرداد (۵ جون) […]

    […] تحلیل بیتکوین در تاریخ ۱۵ خرداد (۵ جون) […]

دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار