این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ ۹ جولای(۱۹ تیر)


توضیحات مقاله

حرکت صعودی بیتکوین با الگوی MTR کف آغاز شد که پایینترین کف در قیمت ۸۹۲۸ قرار دارد.

سپس کف بالاتر در قیمت ۹۰۰۹ قرار گرفته است که سیگنال صعودی در این قیمت تریگر شده است و اولین گام صعودی تا مقاومت کلیدی در قیمت۹۳۵۰ ادامه  پیدا کرد. که این مقاومت نیمه رنج و شکاف میباشد.

بعد از شکست این مقاومت کلیدی، قدرت خریداران افزایش یافته است و انتظار میرود که این اصلاحی صعودی ادامه یابد.

بنابراین بعد از مقاومت کلیدی ۹۳۵۰ در ۸ جولای، و بسته شدن قیمت در بالای این ناحیه، میتوان انتظار داشت که اصلاح صعودی ادامه یابد.

بدین منظور بعد از این شکست، همچنان بیتکوین در ناحیه قیمتی ۹۴۱۰ در حال اصلاح میباشد. در ابتدا پولبک ۵۰ درصدی به شکست صعودی را داشتیم و سپس مجدد حرکت صعودی تا سقف قبلی در قیمت ۹۴۶۶ ادامه پیدا کرد.

انتظار میرود اصلاح بیتکوین تا قیمت ۹۳۲۱ ادامه یابد (که در شکل با خط زرد افقی در چارت ۴ ساعته نمایش داده شده است) و بعد از تست سطح شکسته شده، گام صعودی بعدی ادامه یابد.

9July 1 - تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 9 جولای(19 تیر)

حرکت صعودی بیتکوین تا ناحیه مقاومتی ۹۵۷۲ خواهد بود. همچنین امکان تست کف شمع سیگنال در قیمت ۹۶۲۵ نیز بالا میباشد(که با خط قرمز افقی در چارت ۴ ساعته مشخص شده است).

در حال حاضر بیتکوین در رِنج کوتاه مدتی قرار دارد و حرکات تند صعودی و نزولی به حالت کلایمکس تبدیل میشوند و جهت دیگر وارد بازار میشود و حرکت به رنج تبدیل میشود.

بنابراین انتظار میرود که اصلاح صعودی این ارز دیجیتال ادامه یابد و درتست مقاومت کلیدی در قیمت ۹۶۲۵ به پایان برسد.

بعد از اتمام حرکت اصلاحی، بیتکوین حرکت نزولی خود تا ناحیه ۸ و سپس ناحیه ۷ را آغاز کند.

در صورتی که  مجددا مقاومت بعدی در قیمت ۹۶۲۵ شکسته شود، انتظار میرود که حرکت صعودی قوی ادامه یابد و مقاومت ۹۸۷۰ را تست کند.

در صورت شکست این سطح مقاومتی ۱۰۰۰۴،  انتظار میرود که هدفد بعدی تست مقاومت د رناحیه ۱۰۰۴۵ باشد. در اینصورت یک الگوی MTR با دو شانه راست شکل میگیرد که همچنان این الگوی نزولی پابرجا میباشد.

بنابراین مادامی که سقف کلیدی در قیمت ۱۰۳۹۰ شکسته نشود، تحلیل نزولی همچنان صحیح میباشد و انتظار اصلاح تا ناحیه ۸ و سپس ناحیه ۷ را داریم.

در صورت شکست سقف ۱۰۳۹۰، انتظار میرود که هدف بعدی تست مقاومت در قیمت ۱۰۴۸۴ و شکل گیری مدل سقف دوقلو باشد  که در شکل زیر در چارت هفتگی با خط افقی زرد رنگ نمایش داده شده است.

9July BTCUSDWeekly 1 - تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ 9 جولای(19 تیر)

نتیجه گیری:

نتیجه تحلیل بیتکوین در تاریخ ۹ جولای نشاندهنده ادامه اصلاح صعودی برای تست مقاومت کلیدی در قیمت ۹۶۲۵ میباشد.

بعد از تست این مقاومت انتظار کاهش قیمت بیتکوین تا ناحیه ۸ و سپس ورود به ناحیه ۷ و تست حمایتهای کلیدی ۷۷۰۰ و ۷۴۰۰ را داریم.

در صورتی که تحلیل نزولی به نتیجه نرسد، انتظار میرود مقاومت های بعدی شکسته شوند و بیتکوین خود را به مقاومت کلیدی ۱۰۴۸۴ برساند.

 

تحلیل قیمت پوند/دلار در تاریخ ۶ جولای

روانشناسی بازار با برت استینبرگر

معامله گران موفق چه ویژگی هایی دارند؟

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار