این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل لایت کوین؛ یکشنبه ۱۸ مهر


توضیحات مقاله

در حال حاضر لایت کوین در قیمت ۱۷۹ دلار در حال معامله است. بعد از شکست صعودی قوی تا ۳۱۸ دلار، فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی قوی تا ۱۰۳ دلار شکل گرفت.  سپس  کف دوقلو ، سر و شانه و الگوی MTR  شکل گرفت و خریداران وارد شدند و یک شکست صعودی قوی تا ۲۳۲ دلار ایجاد شد.

بعد از این شکست صعودی قوی، مجدد فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی تا ۱۳۹ دلار شکل گرفت اما انتظار میرود این برگشت نزولی، یک برگشت مینور باشد و تبدیل شود به پرچم صعودی.

یعنی انتظار میرود خریداران از همین ناحیه وارد شوند و لایت کوین به سطوح بالاتر قیمتی برسد. حرکت آتی لایت کوین در شکل زیر با فلش رسم شده است:

Picture1 5 1 - تحلیل لایت کوین؛ یکشنبه 18 مهر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، لایت کوین در یک کانال صعودی قرار دارد یعنی میتوانیم کف ۴۱ دلار و ۱۰۳ دلار را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۴۱۳ دلار قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی در شکل بالا بدست می آید. در حال حاضر در کف این کانال صعودی قرار داریم.

انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک تا ناحیه ۱۶۰ دلار، خریداران وارد شوند و در ابتدا یک شکست صعودی تا ۲۷۹ دلار شکل بگیرد. بعد از شکل گیری پولبک در این ناحیه، نهایتا خریداران وارد میشوند و پرچم صعودی به سمت بالا شکسته خواهد شد و لایت کوین میتواند به قیمت ۴۱۸ دلار برسد.

در اینحالت سقف تاریخی شکسته میشود و ممکن است یک پولبک عمیق شکل بگیرد. در هر صورت انتظار میرود برگشت نزولی که در ناحیه سقف قبلی شکل میگیرد، مینور باشد یعنی تبدیل شود به پرچم صعودی و لایت کوین مجدد به سمت بالا حرکت کند.

یعنی انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک در نزدیکی سقف تاریخی، مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی تا سقف کانال در ناحیه ۵۵۴ دلار شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر لایت کوین در یک ناحیه حمایتی قرار دارد و انتظار میرود که از همین ناحیه، خریداران وارد شوند و این ارز دیجیتال بتواند به قیمتهای ۲۸۰، ۴۱۸ و ۵۵۴ دلار برسد. یعنی انتظار میرود نهایتا به سقف این کانال صعودی برسیم.

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار