این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل ماتیک؛ یکشنبه ۱۱ مهر


توضیحات مقاله

در حال حاضر ماتیک در قیمت ۱.۳ دلار در حال معامله است. بعد از رسیدن به قیمت ۲.۷ دلار، فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی تا ۷۴ سنت شکل گرفت.

سپس بازار وارد رِنج شد و الگوی کف و سقف دوقلو شکل گرفته است. در حال حاضر یک شکست صعودی تا قیمت ۱.۸۰ دلار شکل گرفت و بعد فروشندگان وارد شدند و یک پولبک تا ۱ دلار ایجاد شد. در حال حاضر انتظار میرود این پولبک یا پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شود و ماتیک در ابتدا به قیمت ۳.۲۸ دلار برسد.

حرکت صعودی احتمالی در ارز دیجیتال ماتیک در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 3 - تحلیل ماتیک؛ یکشنبه 11 مهر

همانطور که در شکل بالا مشخص است، اولین تارگت ماتیک در قیمت ۳.۲۸ دلار میباشد. سپس انتظار میرود پرچم صعودی شکل بگیرد و به مقاومتهای بعد در قیمت ۴.۹۰ و ۵.۹۰ برسیم.

نهایتا بعد از شکل گیری پولبک، انتظار میرود که مجدد شکست صعودی شکل بگیرد و ماتیک به قیمت ۸.۵ دلار برسد. بنابراین در حال حاضر ماتیک در کف بازار قرار دارد و حرکت نزولی در هفته های گذشته، صرفا یک پولبک یا پرچم صعودی میباشد و نهایتا این رِنج به سمت بالا شکسته خواهد شد.

پس انتظار میرود ماتیک بتواند در اولین تارگت خود، ۱۵۰ درصد سوددهی داشته باشید. در هر صورت رسیدن به تارگت ۸.۵ دلار کاملا منطقی میباشد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر، ماتیک در یک رِنج میباشد که بعد از یک شکست صعودی و نزولی قوی شکل گرفته است.

در ماه آگست یک شکست صعودی تا ۱.۸۰ دلار شکل گرفت اما سپس فروشندگان وارد شدند و یک پولبک عمیق تا ۱ دلار ایجاد شد ولی انتظار میرود این پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شود و نهایتا به مقاومت های ۳.۲ و ۵.۹ دلار برسیم و بعد از شکل گیری پولبک، مجدد به سمت بالا حرکت کنیم و به مقاومت ۸.۵ دلار برسیم.

 

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار