این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل مونرو؛ چهارشنبه ۱۴ مهر


توضیحات مقاله

ارز دیجیتال مونرو در حال حاضر در قیمت ۲۷۱ دلار در حال معامله است. بعد از چند سال رِنج، نهایتا مونرو از مارس ۲۰۲۰ وارد یک روند صعودی قوی شد و قیمت آن از ۲۵ دلار به ۵۱۹ دلار رسید.  بعد از رسیدن به سقف تاریخی ۵۱۹، فروشندگان وارد بازار شدند و یک شکست نزولی قوی تا قیمت ۱۲۴ شکل گرفت.

سپس بازار وارد رِنج شد و کف دوقلو شکل گرفت. بعد از شکل گیری کف دوقلو، یک شکست صعودی قوی ایجاد شد و در حال حاضر در پولبکی هستیم که بعد از این شکست صعودی شکل گرفته است.

انتظار میرود این پولبک، یک برگشت نزولی مینور باشد و تبدیل شود به پرچم صعودی. یعنی انتظار میرود نهایتا در این ناحیه حمایتی، خریداران وارد شوند و مونرو بتواند به سطوح بالاتر قیمتی برسد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی قرار دارد. این کانال صعودی در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 10 scaled - تحلیل مونرو؛ چهارشنبه 14 مهر

همانطور که در شکل بالا مشخص است، یک کانال صعودی داریم. یعنی میتوانیم کف ۲۵ دلار و ۱۲۴ دلار را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۵۱۹ قرار دهیم.

با اینکار کانال صعودی در شکل بالا بدست می آید. در حال حاضر تقریبا در کف این کانال صعودی هستیم و انتظار میرود در ابتدا یک شکست صعودی تا ناحیه ۴۲۶ دلار شکل بگیرد و بعد پولبک یا پرچم صعودی داشته باشیم. اما نهایتا این پرچم صعودی به سمت بالا شکسته خواهد شد و یک حرکت صعودی دیگر تا سقف کانال و تا ناحیه ۶۴۰ دلار شکل خواهد گرفت.

بنابراین انتظار میرود قیمت ارز دیجیتال مونرو افزایش یابد و در ابتدا به ۴۲۶ دلار و سپس به ۶۴۰ دلار برسد که در ناحیه سقف این کانال صعودی میباشد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر مونرو در قیمت ۲۷۴ دلار و در یک کانال صعودی قرار دارد. بعد از آخرین شکست صعودی، یک پولبک شکل گرفت که انتظار میرود برگشت مینور یا پرچم صعودی باشد.

بنابراین نهایتا خریداران در این سطح حمایتی وارد خواهند شد و مونرو میتواند در ابتدا به قیمت ۴۲۶ دلار برسد. سپس بعد از شکل گیری پولبک، مجدد حرکت صعودی ادامه پیدا خواهد کرد و به سقف این کانال صعودی در ناحیه ۶۴۰ دلار خواهیم رسید.

 

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار