این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل نزدک؛ شنبه ۳۱ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر نزدک در قیمت ۱۱۸۳۳ در حال معامله است. طبق تحلیل نزدک در ۳۱ اردیبهشت، بعد از رسیدن به ناحیه مقاومتی ۱۲۵۷۰، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی خیلی قوی شکل گرفت. بعد از شکل گیری این برگشت نزولی، خریداران سعی کردند یک حرکت صعودی ایجاد کنند اما مینور بود و بعد مجدد فروشندگان وارد شدند و یک حرکت نزولی دیگر شکل گرفت.

بنابراین در حال حاضر نزدک در یک کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کند. حرکت آتی نزدک در شکل زیر رسم شده است:

US100 2022 05 21 13 39 49 - تحلیل نزدک؛ شنبه 31 اردیبهشت

طبق تحلیل نزدک در ۳۱ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد. میتوانیم سقف ۱۲۵۲۲ و ۱۲۰۹۵ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۱۲۱۹۱ قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید.

در حال حاضر بعد از آخرین شکست نزولی، خریدارن توانستند یک شمع صعودی قوی شکل دهند اما انتظار میرود برگشت مینور باشد یعنی مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و یک حرکت نزولی دیگر شکل خواهد گرفت. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱۱۳۱۸ میباشد. تارگت بعدی هم در قیمت ۱۱۲۲۱ قرار دارد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل نزدک در ۳۱ اردیبهشت ، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و بعد از شکل گیری شکست های نزولی قوی، نهایتا یک برگشت صعودی قوی در حمایت ۱۱۵۸۵ شکل گرفت. اما انتظار میرود این برگشت صعودی مینور باشد یعنی تبدیل میشود به پرچم نزولی.

پس انتظار میرود مجدد فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی دیگر تا حمایتهای پایینتر تا ناحیه ۱۱۳۱۸ الی ۱۱۲۲۱ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

 

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار