این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل نزدک؛ چهارشنبه ۲۵ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر نزدک در قیمت ۱۳۶۸۰ در حال معامله است. طبق تحلیل نزدک در ۲۵ اسفند، بعد از رسیدن به ناحیه مقاومتی ۱۳۴۸۰، خریداران سود گرفتند و در نتیجه پولبک شکل گرفت. این حرکت اصلاحی؛ پرچم صعودی بود یعنی نهایتا خریدارن وارد شدند و حرکت صعودی ادامه پیدا کرد.

در حال حاضر بازار در یک ناحیه مقاومتی است که بر اساس گام۱=گام۲ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود یک حرکت اصلاحی در این ناحیه شکل بگیرد. اولین تارگت این حرکت اصلاحی در قیمت ۱۳۶۲۷ میباشد. دومین تارگت هم در قیمت ۱۳۵۲۶ قرار دارد. حرکت آتی نزدک در شکل زیر رسم شده است:

US100 2022 03 16 14 40 28 - تحلیل نزدک؛ چهارشنبه 25 اسفند

طبق تحلیل نزدک در ۲۵ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قوی قرار دارد. اما این حرکت صعودی در یک مقاومت میباشد. بنابراین انتظار میرود یک حرکت اصلاحی شکل بگیرد  تا حمایتهای ۱۳۶۲۷ الی ۱۳۵۲۶ شکل بگیرد.

بعد از رسیدن به این تارگتها، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و این حرکت اصلاحی تبدیل شود به پرچم صعودی. یعنی انتظار میرود مجدد حرکت صعودی ادامه یابد. تارگت بعدی این حرکت صعودی در قیمت ۱۳۹۱۵ الی ۱۳۹۳۰ قرار دارد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل نزدک در ۲۵ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد اما از طرف دیگر در یک مقاومت نیز میباشیم. بنابراین انتظار میرود در ابتدا یک حرکت اصلاحی تا حمایتهای ۱۳۶۲۷ الی ۱۳۵۲۶ شکل بگیرد. بعد از رسیدن به این حمایتها، مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی شکل میگیرد. یعنی این حرکت اصلاحی تبدیل میشود به پرچم صعودی.

بنابراین انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد. تارگت این حرکت صعودی در ناحیه مقاومتی ۱۳۹۱۵ قرار دارد. پس حرکت آتی نزدیک به اینصورت است که در ابتدا یک پولبک خواهیم داشت و سپس مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی دیگر شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار