این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل نفت برنت؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر نفت برنت در قیمت 108.58 در حال معامله است. طبق تحلیل نفت برنت در 14 اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و یک گام صعودی تا 109.95 شکل گرفت که توانستند سقف ماژور را بشکند.

شکسته شدن سقف ماژور به این معنی هست که بازار از کنترل مطلق فروشندگان درآمده است. در حال حاضر انتظار میرود یک شکست صعودی شکل بگیرد و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم. حرکت اتی نفت برنت در شکل زیر رسم شده است:

UKOIL 2022 05 04 14 21 52 scaled - تحلیل نفت برنت؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت

طبق تحلیل نفت برنت در 14 اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و توانست سقف ماژور را بشکند و سپس پولبک شکل گرفت. بعد از این پولبکِ دو گام، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت.

در حال حاضر انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و نفت برنت بتواند به سطوح بالاتر مقاومتی برسد. اولین تارگت این حرکت صعودی در قیمت 113.64 قرار دارد که بر اساس MM از سقف 109.18 تا کف 104.69 بدست آمده است. تارگت دوم در قیمت 119.52 قرار دارد که بر اساس MM از سقف 109.77 تا کف 100.03 بدست آمده است. بنابراین در حال حاضر نفت برنت در ابتدای یک حرکت صعودی قرار دارد و انتظار میرود بازار به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کند.

 

نتیجه گیری

طبق تحلیل نفت برنت در 14 اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و بعد از شکسته شدن سقف ماژور، پولبک شکل گرفت. اما انتظار میرود نهایتا خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد. اولین تارگت این حرکت صعودی در قیمت 113.64 میباشد. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی دیگر تا تارگت 119.52 خواهیم داشت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار