این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل نفت برنت؛ یکشنبه ۴ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر نفت برنت در قیمت ۱۰۶ در حال معامله است. طبق تحلیل نفت برنت در ۴ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد. در واقع بعد از رسیدن به مقاومت ۱۱۴.۷۹، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند که معامله فروش باز کنند. در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت.

این شکست نزولی در حمایت  ۱۰۴.۶۲ متوقف شد و خریداران خریدند و فروشندگان هم سود گرفتند و در نتیجه برگشت صعودی و رِنج شکل گرفت. حمایت ۱۰۴.۶۲ بر اساس MM از کف ۱۰۶.۷۶ تا سقف ۱۰۸.۰۷ بدست آمده بود. بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، حرکت نزولی متوقف شد. حرکت اتی نفت برنت در شکل زیر رسم شده است:

UKOIL 2022 04 24 14 31 32 - تحلیل نفت برنت؛ یکشنبه 4 اردیبهشت

طبق تحلیل نفت برنت در ۴ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و بعد از رسیدن به حمایت کلیدی ۱۰۴.۶۲، خریداران و فروشندگان خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفت و نهایتا بازار وارد رِنج شد.

سپس در این رِنج خریداران توانستند فشار خرید را جمع کنند و سقف ماژور را بشکنند. بنابراین تا زمانی که کف ۱۰۴.۶۲ شکسته نشده است، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و حداقل یک گام صعودی دیگر شکل بگیرد. اولین تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱۰۹ قرار دارد و بعد از شکل گیری پولبک، به سمت تارگت بعدی در قیمت ۱۱۲.۷۷ حرکت خواهیم کرد.

 

نتیجه گیری

طبق تحلیل نفت برنت در ۴ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و بعد از رسیدن به کف ۱۰۴.۶۲، حرکت نزولی متوقف شد و خریداران وارد شدند و یک شکست صعودی شکل گرفت و سقف ماژور شکسته شد. بنابراین در حال حاضر انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی دیگر تا مقاومتهای ۱۰۹ و ۱۱۲ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار