این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل نفت برنت؛ یکشنبه ۵ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر نفت برنت در قیمت ۷۵.۸۸ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل نفت برنت(UKOIL) در ۵ دی، بعد از شکل گیری شکست نزولی قوی تا ۶۵ دلار، نهایتا خریداران وارد شدند و برگشت صعودی شکل گرفت. برای پیش بینی این حرکت نزولی میتوانستیم از گام صعودی که تا تارگت ۸۶ دلار شکل گرفت، استفاده کنیم.

بر این اساس MM از کف ۷۶.۵۴ تا سقف ۸۶.۶۸ را اندازه میگیریم و تارگت در قیمت ۶۶.۳۶ بدست می آید. همانطور که مشخص است دقیقا در این تارگت، خریداران خریدند و فروشندگان فروختند و به همین دلیل برگشت صعودی قوی شکل گرفت. بعد از اولین برگشت صعودی، فروشندگان وارد شدند و یک پولبک تا ناحیه ۶۹ دلار شکل گرفت. اما مجدد خریداران وارد شدند و دومین برگشت صعودی شکل گرفت.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. حرکت آتی نفت برنت در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 2 - تحلیل نفت برنت؛ یکشنبه 5 دی

طبق تحلیل نفت برنت در ۵ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، انتظار میرود بازار به سمت بالا حرکت کند. یعنی بعد از شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد شدند و کف بالاتر شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به  قیمت ۸۰ دلار برسیم.

این تارگت بر اساسMM تعیین شده است یعنی فاصله بین سقف ۷۶.۶۸ و کف ۷۳.۲۴ را اندازه گرفتیم و آن را پروجکت کردیم به سمت بالا و با اینکار تارگت در قیمت ۸۰ دلار بدست آمد. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، تارگت بعدی ۸۳.۸۰ میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل نفت برنت در ۵ دی، انتظار میرود بعد از شکل گیری اولین گام صعودی، خریداران مجدد وارد شوند و این حرکت صعودی ادامه یابد. در حال حاضر انتظار میرود در ابتدا به تارگت ۸۰ دلار برسیم و بعد از شکل گیری پولبک، به سمت تارگت دوم در قیمت ۸۳.۸۰ حرکت خواهیم کرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار