این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل پوند دلار؛ دوشنبه ۸ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر پوند دلار در قیمت ۱.۳۳۴۱ در حال معامله است. طبق تحلیل پوند دلار در ۸ آذر، بعد از رسیدن به سقف ۱.۳۵۱۳، فروشندگان وارد شدند و یک حرکت نزولی شکل گرفت. برای پیش بینی این حرکت نزولی میتوانیم از پروجکشن کانال نزولی استفاده کنیم.

بدین ترتیب کانال صورتی و زرد در شکل زیر را داریم که با استفاده از آنها میتوانیم حرکت آتی جفت ارز پوند دلار را پیش بینی کنیم.  بنابراین در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و این برگشت صعودی، صرفا یک برگشت مینور یا پرچم نزولی بود و بعد از رسیدن به میانگین متحرک، سایه و دوجی شکل گرفت که نشاندهنده توقف بازار است.

بنابراین انتظار میرود این پرچم نزولی نهایتا به سمت پایین شکسته شود. حرکت آتی این جفت ارز در شکل زیر نشان داده شده است:

Picture1 2 2 - تحلیل پوند دلار؛ دوشنبه 8 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، طبق تحلیل پوند دلار در ۸ آذر، برای پیش بینی این جفت ارز میتوانیم کانال نزولی را پروجکت کنیم. با اینکار کانال صورتی و زرد در شکل بالا بدست می آید و همانطور که مشاهده میشود، پرایس اکشن واکنش بسیار دقیقی به سقف و کف و نیمه این کانال ها داشته است.

بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی آخر که در ۲۶ نوامبر شکل گرفت و در نیمه کانال زردرنگ متوقف شد، نهایتا تبدیل شود به پرچم نزولی و بازار پایینتر برود. میتوانیم تارگت بعدی برای حرکت نزولی را در قیمت ۱.۳۲۱۶ (خط قرمز) در نظر بگیریم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل پوند دلار در ۸ آذر، انتظار میرود حرکت نزولی این جفت ارز ادامه یابد. برای پیش بینی حرکت آتی، میتوانیم از پروجکشن استفاده کنیم. بدین ترتیب کانال نزولی صورتی و زرد در شکل بالا بدست می آید که پرایس اکشن واکنش بسیار خوبی به سقف و کف و نیمه این کانال ها داشته است.

در حال حاضر یک حرکت صعودی تا نیمه کانال زردرنگ شکل گرفته است اما انتظار میرود این حرکت به نتیجه نرسد و بازار پایینتر برود و به تارگت ۱.۳۲۱۶ برسد. بنابراین این جفت ارز میتواند یک کاهش قیمت در حد ۱۲۰ پیپ را تجربه کند.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار