این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل پوند دلار؛ یکشنبه ۲۳ آبان


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز پوند دلار در قیمت ۱.۳۴۱۲ در حال معامله است. طبق تحلیل پوند دلار در ۲۳ آبان، بعد از آخرین شکست صعودی تا قیمت ۱.۳۴۲۴، فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی قوی شکل گرفت. اما این حرکت نزولی ادامه پیدا نکرد و نهایتا بازار وارد رِنج شد.

یعنی بعد از یک شکست صعودی قوی، یک شکست نزولی قوی شکل گرفت و بازار گیج شد یعنی رِنج شکل گرفت. در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد  و انتظار میرود یک حرکت نزولی کوچک تا ۱.۳۴۰۴ شکل بگیرد. در شکل زیر حرکت آتی پوند/دلار مشخص شده است:

Picture2 1 - تحلیل پوند دلار؛ یکشنبه 23 آبان

همانطور که در شکل بالا مشخص است، در حال حاضر طبق تحلیل پوند دلار در ۲۳ آبان، این جفت ارز در رِنج قرار دارد. انتظار میرود بازار کمی پایینر برود یعنی تا ۱.۳۴۰۴ افت کند یعنی به اندازه ۸ پیپ پایینتر خواهد آمد.

سپس خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی تا ۱.۳۴۲۶ خواهیم داشت. بعد از این حرکت صعودی، به سقف رِنج میرسیم و انتظار میرود این رِنج به سمت بالا شکسته شود و نهایتا ارز پوند/دلار بتواند به قیمت ۱.۳۴۶۲ برسد.

به عبارت دیگر طبق تلحیل پوند دلار در ۲۳ آبان، بعد از آخرین شکست صعودی،یک شکست نزولی شکل گرفت و انتظار میرود در سقف این شکست نزولی، سقف دوقلو شکل بگیرد اما این رِنج توانست آن را بشکند. در حال حاضر اگر یک شکست موفق در سقف رِنج شکل بگیرد، میتوانیم از شکست نزولی استفاده کنیم تا تارگت را مشخص کنیم.

بر این اساس تارگت حرکت صعودی در قیمت ۱.۳۴۶۲ قرار میگیرد. یعنی انتظار میرود این جفت ارز یک افزایش قیمت ۵۰ پیپی داشته باشد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تلحیل جفت ارز پوند دلار در ۲۳ آبان، انتظار میرود یک حرکت نزولی تا ۱.۳۴۰۴ شکل بگیرد اما این یک حرکت نزولی در رِنج میباشد و بعد خریداران وارد خواهند شد و سقف رِنج شکسته میشود. بعد از شکسته شدن سقف رِنج میتوانیم تارگت ۱.۳۴۶۲ را برای این جفت ارز در نظر بگیریم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار