این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل پوند دلار؛ یکشنبه ۳۰ آبان


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز پوند/دلار در قیمت ۱.۳۴۴۱ در حال معامله است. طبق تحلیل پوند دلار در ۳۰ آبان، بعد از رسیدن به کف ۱.۳۴۱۵، خریداران وارد شدند و یک پولبک یا برگشت صعودی مینور شکل گرفت اما انتظار میرود این حرکت صعودی صرفا یک پرچم نزولی باشد و بازار به سمت حمایت های پایینتر حرکت کند.

بنابراین انتظار میرود با شکسته شدن کف ۱.۳۳۵۳ حرکت نزولی آغاز شود. در حال حاضر پرچم نزولی به سمت پایین شکسته شده است و این حرکت نزولی ادامه خواهد یافت. برای پیدا کردن تارگت این حرکت نزولی میتوانیم از گام صعودی که از قیمت ۱.۳۴۱۵ تا ۱.۳۸۳۳ شکل گرفته بود استفاده کنیم. بر این اساس MM بر روی قیمت ۱.۲۹۸۹ قرار میگیرد.

حرکت آتی پوند دلار در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 3 - تحلیل پوند دلار؛ یکشنبه 30 آبان

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، طبق تحلیل پوند دلار، بازار در یک کانال نزولی قرار دارد. بعد از واکنش به نیمه کانال، برگشت صعودی مینور شکل گرفت که پرچم نزولی هست و نهایتا به سمت پایین شکسته خواهد شد. بنابراین انتظار میرود در ابتدا یک حرکت نزولی تا قیمت ۱.۳۲۵۱ شکل بگیرد.

بعد از رسیدن به این ناحیه و شکل گیری پولبک، یک شکست نزولی تا قیمت ۱.۲۹۸۹ خواهیم داشت. برای پیدا کردن تارگت ۱.۲۹۸۹ میتوانیم از ارتفاع آخرین گام صعودی در این کانال نزولی استفاده کنیم. بنابراین انتظار میرود این جفت ارز بتواند یک حرکت نزولی تا کف کانال نزولی داشته باشد و یک کاهش قیمت در حد ۴۵۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل پوند دلار در ۳۰ آبان، این جفت ارز آماده یک شکست نزولی در حدود ۴۵۰ پیپ میباشد. بعبارت دیگر پوند دلار در یک کانال نزولی قرار دارد که در شکل بالا قابل مشاهده است. در حال حاضر در واکنش به نیمه، پرچم نزولی شکل گرفت که این پرچم به سمت پایین شکسته شد.

انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و در ابتدا به حمایت ۱.۳۲۵۱ و سپس به حمایت کلیدی ۱.۲۹۸۹ خواهیم رسید.  بنابراین حرکت آتی این جفت ارز به سمت کف کانال نزولی خواهد بود.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار