این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل ین ژاپن (USD/JPY)؛ دوشنبه ۸ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر ین ژاپن در قیمت ۱۱۳.۴۱ در حال معامله است. طبق تحلیل دلار ین در ۸ آذر، یک شکست نزولی بسیار قوی در ۲۶ نوامبر شکل گرفت که کف ماژور نیست شکسته شد و فروشنده ها توانستند با قدرت زیاد، قیمت را با فاصله زیادی از نقطه شکست قرار دهند.

بنابراین تمام این موارد نشان میدهد که بازار بدست فروشنده ها افتاده است و انتظار میرود این جفت ارز بتواند به سطوح پایینتر حمایتی برسد. همچنین این شکست نزولی توانست کف کانال صعودی را بشکند پس میتوانیم از پروجکشن این کانال صعودی استفاده کنیم که حرکت آتی دلار ین را مشخص کنیم.

حرکت آتی این جفت ارز در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 3 2 scaled - تحلیل ین ژاپن (USD/JPY)؛ دوشنبه 8 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده، طبق تحلیل دلار ین در ۸ آذر، میتوانیم سقف ۱۱۴.۲۷ و ۱۱۵.۵۲ را بهم وصل کنیم و کف کانال را بر روی قیمت ۱۱۲.۷۴ قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی صورتی رنگ بدست می آید. برای پیش بینی حرکت آتی این جفت ارز، میتوانیم این کانال صورتی را پروجکت کنیم.

با اینکار کانال سبز و بنفش در شکل بالا بدست می آید. در ۲۶ نوامبر کف کانال صورتی شکسته شد و با سرعت به سمت نیمه کانال سبز حرکت کردیم و حرکت نزولی در قیمت ۱۱۲.۹۹ متوقف شد. سپس پولبک شکل گرفت. انتظار میرود این پولبک یا پرچم نزولی به سمت پایین شکسته شود و این جفت ارز بتواند به حمایت های بعدی در نواحی ۱۱۲.۴۷، ۱۱۱.۷۶ و ۱۱۰.۷۶ برسد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر جفت ارز دلار ین در قیمت ۱۱۳.۵۱ در حال معامله است. این جفت ارز در یک کانال صعودی قرار داشت که در شکل بالا با رنگ صورتی مشخص شده است.

بعد از شکسته شدن کف این کانال صعودی، بازار مستقیم به سمت نیمه کانال سبز حرکت کرد و در آنجا متوقف شد و پولبک شکل گرفت. انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و ین ژاپن به حمایتهای ۱۱۲.۴۷ ، ۱۱۱.۷۶ و ۱۱۰.۷۶ برسد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار