این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل یورو دلار؛ سه شنبه ۹ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر یورو دلار در قیمت ۱.۱۳۵۸ در حال معامله است. طبق تحلیل یورو دلار در ۹ آذر، بعد از رسیدن به کف ۱.۱۱۸۹، خریداران وارد شدند و شکست صعودی شکل گرفت. تارگت ۱.۱۱۸۹ را میتوانستیم بر اساس MM از کف ۱.۱۲۵۷ تا سقف ۱.۱۳۱۸ اندازه بگیریم.

بنابراین بعد از رسیدن به این تارگت، فروشنده ها سود گرفتند و خریداران خریدند و به همین دلیل مومنتوم در جهت نزولی کاهش پیدا کرد و بازار گرد شد. نهایتا بعد از رِنج و گِرد شدن بازار، خریداران وارد شدند و شکست صعودی شکل گرفت.  اولین گام صعودی تا تارگت ۱.۱۳۲۹ بود و بعد یک پولبک نسبتا عمیق شکل گرفت.

بعد از شکل گیری پولبک مجدد خریداران وارد شدند و سقف ۱.۱۳۲۹ شکسته شد. حرکت آتی یورو دلار در شکل زیر مشخص شده است:

Picture1 3 1 - تحلیل یورو دلار؛ سه شنبه 9 آذر

همانطور که در شکل بالا مشخص است، طبق تحلیل یورو دلار در ۹ آذر، بعد از رسیدن به سقف ۱.۱۳۲۹، پولبک دو گامی شکل گرفت که گام دوم در درون گام اول بود و بازار نتوانست خیلی پایین برود. نهایتا این پولبک یا پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شد و حرکت صعودی ادامه پیدا کرد.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی تا تارگت ۱.۱۴۵۶ ادامه یابد. این تارگت را میتوانیم بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۱۸ تا کف ۱.۱۱۹۵ اندازه بگیریم. بنابراین بعد از شکسته شدن رِنج در ناحیه ۱.۱۱۹۹، خریداران وارد شدند و حرکت صعودی شکل گرفت و انتظار میرود دومین گام صعودی تا تارگت ۱.۱۴۵۶ ادامه یابد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل یورو دلار در ۹ آذر، بعد از شکسته شدن رِنج و کف در ناحیه ۱.۱۱۹۹، شکست صعودی شکل گرفت و در ابتدا به تارگت ۱.۱۳۱۱ رسیدیم.

بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک دو گامی، مجدد این پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شد و حرکت صعودی ادامه پیدا کرد. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی تا تارگت ۱.۱۴۵۶ ادامه یابد که در حدود ۱۰۰ پیپ میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار