این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل یورو دلار؛ سه شنبه ۲۳ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر یورو دلار در قیمت ۱.۱۲۷۹ در حال معامله است. طبق تحلیل یورو دلار در ۲۳ آذر، بعد از شکست صعودی تا مقاومت ۱.۱۳۰۷، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. این حرکت صعودی را میتوانستیم بر اساس MM از قیمت ۱.۱۲۹۲ تا ۱.۱۲۷۵ پیش بینی کنیم که بر این اساس تارگت در قیمت ۱.۱۳۱۰ قرار میگرفت و بازار کمی پایینتر از این تارگت برگشت که این نشاندهنده قدرت فروشندگان و قوی بودن فشار فروش است.

بنابراین انتظار میرود این جفت ارز پایینتر برود و سطوح پایینتر حمایتی را تست کند. حرکت آتی یورو دلار در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 - تحلیل یورو دلار؛ سه شنبه 23 آذر

طبق تحلیل یورو دلار در ۲۳ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، انتظار میرود یک گام نزولی تا حمایت ۱.۱۲۴۶ الی ۱.۱۲۲۱ شکل بگیرد. تارگت اول را میتوانیم بر اساس MM از ۱.۱۲۷۵ تا ۱.۱۳۰۴ بدست بیاوریم و تارگت دوم را نیز بر اساس MM از ۱.۱۲۶۳ تا ۱.۱۳۰۴ بدست آوردیم.

بنابراین انتظار میرود در روزهای آتی این جفت ارز، یک افت قیمتی در حد ۴۰ الی ۶۰ پیپ را تجربه کند. همچنین از طرف دیگر، یک کانال نزولی در شکل بالا مشاهده میشود و این برگشت نزولی در واکنش به نیمه کانال متوقف شد. تارگت های مشخص شده در کف این کانال نزولی قرار دارد و تا زمانی که سقف ماژور شکسته نشود، این تارگتها اعتبار دارند.

بنابراین در حال حاضر انتظار میرود بازار در جهت فروش قرار گرفته باشد و فروشندگان به خریداران غلبه کنند و بتوانیم یک کاهش قیمت در حدود ۴۰ الی ۶۰ پیپ را تجربه کنیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل یورو دلار در ۲۳ آذر، این جفت ارز در یک کانال نزولی قرار دارد. بعد از شکل گیری یک گام صعودی قوی، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت.  در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به حمایتهای ۱.۱۲۴۶ الی ۱.۱۲۲۱ برسیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار