این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل AUDJPY؛ چهارشنبه ۸ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز AUDJPY در قیمت ۸۳.۱۶ در حال معامله است. طبق تحلیل AUDJPY در ۸ دی، بعد از خروج از رِنج، نهایتا بازار بدست خریداران افتاد و روند صعودی آغاز گردید. اولین تارگت برای این روند صعودی در قیمت ۸۳.۴۴ قرار میگرفت که طبق تحلیل قبل، بازار دقیقا به این تارگت رسید.

بعد از رسیدن به این تارگت، خریداران فروختند و فروشندگان هم پوزیشن فروش باز کردند و به همین دلیل برگشت نزولی شکل گرفت. این تارگت با استفاده از MM بدست آمده بود که برای اینکار فاصله بین سقف ۸۲.۹۸ و کف ۸۲.۵۲ را اندازه گرفتیم و این فاصله را پروجکت کردیم به سمت بالا و بدین ترتیب تارگت مورد نظر بدست آمد.

حرکت آتی AUDJPY در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 2 - تحلیل AUDJPY؛ چهارشنبه 8 دی

طبق تحلیل AUDJPY در ۸ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک برگشت نزولی شکل گرفته است اما این برگشت، مینور خواهد بود یعنی نهایتا خریداران وارد خواهند شد و سقف ۸۳.۴۴ شکسته میشود. بعد از ورود خریداران و شکسته شدن این سقف، میتوانیم تارگت ۸۴.۳۰ را در نظر بگیریم.

بنابراین انتظار میرود این جفت ارز در حدود ۱۳۰ پیپ افزایش قیمت داشته باشد. این تارگت را با استفاده از MM تعیین کردیم یعنی فاصله بین سقف ۸۲.۴۰ و کف ۸۰.۴۹ را اندازه گرفتیم و بعد این فاصله را پروجکت کردیم به سمت بالا. با اینکار تارگت مورد نظر در قیمت ۸۴.۳۰ بدست آمد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل AUDJPY در ۸ دی، در حال حاضر انتظار میرود این روند صعودی ادامه یابد و به تارگت ۸۴.۳۰ برسیم یعنی این جفت ارز میتواند در حدود ۱۳۰ پیپ افزایش قیمت داشته باشد. این تارگت با استفاده از MM مشخص شد یعنی فاصله بین کف ۸۰.۴۹ و سقف ۸۲.۴۰ را اندازه گرفتیم و آن را پروجکت کردیم به سمت بالا و با اینکار تارگت مورد نظر بدست آمد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار