این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل AUDUSD؛ دوشنبه ۱۱ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز AUDUSD در یک ناحیه حمایتی قرار دارد و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفته است. طبق تحلیل AUDUSD در ۱۱ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و به کف این روند نزولی رسیده است. بنابراین در نتیجه رسیدن به حمایت ۰.۶۹۶۷، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت.

حمایت ۰.۶۹۶۷ در نتیجه MM از کف ۰.۷۱۳۸ تا سقف ۰.۷۳۰۹ بدست آمده است؛ یعنی میتوانستیم فاصله بین این سقف و کف را اندازه بگیریم و بعد این فاصله را پروجکت کنیم به سمت پایین. با اینکار حمایت مورد نظر در قیمت ۰.۶۹۶۷ بدست آمد که دقیقا در همین قیمت، حرکت نزولی متوقف شد.

در حال حاضر انتظار میرود بعد از این شکست صعودی، یک پولبک شکل بگیرد و بعد مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی شکل بگیرد. حرکت آتی AUDUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture3 scaled - تحلیل AUDUSD؛ دوشنبه 11 بهمن

طبق تحلیل AUDUSD در ۱۱ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد یعنی میتوانیم کف ۰.۷۱۲۹ و ۰.۶۹۶۷ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۰.۷۲۷۶ قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید و انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، در ابتدا به مقاومت ۰.۷۱۰۶ برسیم.

بعد از رسیدن به این مقاومت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود حرکات نزولی ادامه یابد و به مقاومت بعدی در قیمت ۰.۷۲۰۹ برسیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل AUDUSD در ۱۱ بهمن، در حال حاضر بازار در کف کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، نهایتا خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی تا قیمت ۰.۷۱۰۶ و سپس ۰.۷۲۰۹ شکل بگیرد که این افزایش قیمت در حدود ۱۶۰ پیپ میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار