این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل AUDUSD؛ دوشنبه 11 بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز AUDUSD در یک ناحیه حمایتی قرار دارد و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفته است. طبق تحلیل AUDUSD در 11 بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و به کف این روند نزولی رسیده است. بنابراین در نتیجه رسیدن به حمایت 0.6967، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت.

حمایت 0.6967 در نتیجه MM از کف 0.7138 تا سقف 0.7309 بدست آمده است؛ یعنی میتوانستیم فاصله بین این سقف و کف را اندازه بگیریم و بعد این فاصله را پروجکت کنیم به سمت پایین. با اینکار حمایت مورد نظر در قیمت 0.6967 بدست آمد که دقیقا در همین قیمت، حرکت نزولی متوقف شد.

در حال حاضر انتظار میرود بعد از این شکست صعودی، یک پولبک شکل بگیرد و بعد مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی شکل بگیرد. حرکت آتی AUDUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture3 scaled - تحلیل AUDUSD؛ دوشنبه 11 بهمن

طبق تحلیل AUDUSD در 11 بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد یعنی میتوانیم کف 0.7129 و 0.6967 را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف 0.7276 قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید و انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، در ابتدا به مقاومت 0.7106 برسیم.

بعد از رسیدن به این مقاومت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود حرکات نزولی ادامه یابد و به مقاومت بعدی در قیمت 0.7209 برسیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل AUDUSD در 11 بهمن، در حال حاضر بازار در کف کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، نهایتا خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی تا قیمت 0.7106 و سپس 0.7209 شکل بگیرد که این افزایش قیمت در حدود 160 پیپ میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار