این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل AUDUSD؛ یکشنبه ۱۷ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز AUDUSD در قیمت ۰.۷۰۷۳ در حال معامله است. طبق تحلیل AUDUSD در ۱۷ بهمن، در حال حاضر بعد از رسیدن به مقاومت ۰.۷۱۶۸، فروشندگان فروختند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. هر چند این برگشت نزولی، قوی است اما نتوانست کف ماژور را بشکند.

بنابراین در حال حاضر میتوانیم این برگشت نزولی را مینور در نظر بگیریم و همچنان انتظار میرود بازار در کنترل خریداران باشد و این شکست نزولی تبدیل شود به پرچم صعودی. این حرکت نزولی در تارگت ۰.۷۰۵۲ متوقف شد که میتوانستیم این تارگت را بر اساس MM از کف ۰.۷۱۰۴ تا سقف ۰.۷۱۵۶ بدست بیاوریم.

بنابراین حرکت نزولی دقیقا در این حمایت متوقف شد و این نشان میدهد که فروشندگان در این حمایت کلیدی، سود گرفتند و خریداران هم خریدند و تا زمانی که کف ماژور شکسته نشود، همچنان انتظار میرود که خریداران وارد شوند و برگشت صعودی شکل بگیرد و نهایتا یک حرکت صعودی به سمت مقاومت های بالاتر داشته باشیم.

حرکت آتی AUDUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 2 - تحلیل AUDUSD؛ یکشنبه 17 بهمن

طبق تحلیل AUDUSD در ۱۷ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک حمایت قرار دارد و با وجود شکل گیری یک برگشت نزولی قوی، همچنان کف ماژور شکسته نشده است و انتظار میرود بازار در کنترل خریداران باشد. یعنی انتظار میرود خریداران در همین ناحیه حمایتی وارد شوند و یک برگشت صعودی تا ناحیه مقاومت ۰.۷۲۲۷ شکل بگیرد که در حدود ۱۵۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل AUDUSD در ۱۷ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و بعد از رسیدن به مقاومت ۰.۷۱۶۸ که در سقف این کانال نزولی است، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. این برگشت نزولی نتوانست کف ماژور را بشکند و انتظار میرود که در حمایت ۰.۷۰۵۲ متوقف شود و نهایتا خریداران در همین ناحیه وارد شوند و یک حرکت صعودی تا مقاومت ۰.۷۲۲۷ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار