این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل AUDUSD؛ یکشنبه ۲۸ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز AUDUSD در قیمت ۰.۷۱۲۳ در حال معامله است. طبق تحلیل AUDUSD در ۲۸ آذر، بعد از رسیدن به مقاومت ۰.۷۲۲۳، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. ناحیه مقاومتی که در آنجا فروشندگان وارد شدند را میتوانستیم بر اساس MM مشخص کنیم.

بر این اساس MM از سقف۰.۷۱۸۱ تا کف ۰.۷۱۴۸ را در نظر میگیریم و این فاصله را به سمت بالا پروجکت میکنیم. با اینکار تارگت حرکت صعودی در قیمت ۰.۷۲۱۵ قرار گرفت که بازار با کمی اورشوت، نهایتا برگشت به سمت پایین. پس در ناحیه ۰.۷۲۱۵، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و به همین دلیل یک برگشت نزولی شکل گرفت.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. حرکت آتی AUDUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 4 1 scaled - تحلیل AUDUSD؛ یکشنبه 28 آذر

طبق تحلیل AUDUSD در ۲۸ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، بعد از رسیدن به مقاومت کلیدی ۰.۷۲۱۵، بازار برگشت به سمت پایین و یک حرکت نزولی قوی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به حمایت های پایینتر برسیم. برای اندازه گیری تارگتِ این حرکت نزولی میتوانیم از MM استفاده کنیم.

بر این اساس MM از کف ۰.۷۱۵۳ تا سقف ۰.۷۲۲۰ را در نظر میگیریم. با اینکار تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۰.۷۰۷۱ قرار میگیرد. بر این اساس انتظار میرود یک افت قیمتی در حد ۵۳ پیپ در روزهای آتی شکل بگیرد. با این وجود ممکن است در ابتدا یک پولبک تا ۰.۷۱۴۶ شکل بگیرد که برگشت صعودی مینور میباشد و یک فرصت فروش است و سپس بازار به سمت ۰.۷۰۷۱ حرکت خواهد کرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل AUDUSD در ۲۸ آذر، بعد از ورود فروشندگان در سطح مقاومتی، بازار بدست فروشندگان افتاد و در جهت فروش قرار گرفت. در حال حاضر انتظار میرود پایینتر برویم و میتوانیم تارگت ۰.۷۰۷۱ را برای این حرکت نزولی در نظر بگیریم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار