این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل AUDUSD؛ یکشنبه 28 آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز AUDUSD در قیمت 0.7123 در حال معامله است. طبق تحلیل AUDUSD در 28 آذر، بعد از رسیدن به مقاومت 0.7223، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. ناحیه مقاومتی که در آنجا فروشندگان وارد شدند را میتوانستیم بر اساس MM مشخص کنیم.

بر این اساس MM از سقف0.7181 تا کف 0.7148 را در نظر میگیریم و این فاصله را به سمت بالا پروجکت میکنیم. با اینکار تارگت حرکت صعودی در قیمت 0.7215 قرار گرفت که بازار با کمی اورشوت، نهایتا برگشت به سمت پایین. پس در ناحیه 0.7215، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و به همین دلیل یک برگشت نزولی شکل گرفت.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. حرکت آتی AUDUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 4 1 scaled - تحلیل AUDUSD؛ یکشنبه 28 آذر

طبق تحلیل AUDUSD در 28 آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، بعد از رسیدن به مقاومت کلیدی 0.7215، بازار برگشت به سمت پایین و یک حرکت نزولی قوی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به حمایت های پایینتر برسیم. برای اندازه گیری تارگتِ این حرکت نزولی میتوانیم از MM استفاده کنیم.

بر این اساس MM از کف 0.7153 تا سقف 0.7220 را در نظر میگیریم. با اینکار تارگت این حرکت نزولی در قیمت 0.7071 قرار میگیرد. بر این اساس انتظار میرود یک افت قیمتی در حد 53 پیپ در روزهای آتی شکل بگیرد. با این وجود ممکن است در ابتدا یک پولبک تا 0.7146 شکل بگیرد که برگشت صعودی مینور میباشد و یک فرصت فروش است و سپس بازار به سمت 0.7071 حرکت خواهد کرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل AUDUSD در 28 آذر، بعد از ورود فروشندگان در سطح مقاومتی، بازار بدست فروشندگان افتاد و در جهت فروش قرار گرفت. در حال حاضر انتظار میرود پایینتر برویم و میتوانیم تارگت 0.7071 را برای این حرکت نزولی در نظر بگیریم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار