این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURCAD؛ یکشنبه ۲۸ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURCAD در قیمت ۱.۴۴۸۴ در حال معامله است. طبق تحلیل EURCAD در ۲۸ آذر، بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۴۵۴۷، فروشندگان وارد شدند و دو گام نزولی قوی شکل گرفت. این گام های نزولی توانستند کف ماژور را بشکنند. سپس بازار وارد رِنج شد.

مقاومت ۱.۴۵۴۷ را میتوانستیم بر اساس MM از سقف ۱.۴۵۱۲ تا کف ۱.۴۴۷۸ اندازه بیگیریم. بر این اساس، بازار کمی بالاتر از تارگت ۱.۴۵۴۶ برگشت به سمت پایین. بنابراین در حال حاضر، روند صعودی در این جفت ارز متوقف شده است و بازار وارد رِنج شده است. در هر صورت انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و بازار بتواند به سطوح پایینتر حمایتی برسد.

حرکت آتی جفت ارز EURCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 1 scaled - تحلیل EURCAD؛ یکشنبه 28 آذر

طبق تحلیل EURCAD در ۲۸ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در رِنج قرار دارد اما انتظار میرود این رنج به سمت پایین شکسته شود و بازار به حمایتهای تعیین شده در شکل بالا برسد. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود. برای تعیین تارگت این حرکت نزولی میتوانیم از MM استفاده کنیم.

اولین تارگت در قیمت ۱.۴۳۸۹ قرار میگیرد که بر اساس MM از کف ۱.۴۴۶۸ تا سقف ۱.۴۵۴۷ تعیین شد. بعد از رسیدن به این تارگت، ممکن است پولبک شکل بگیرد و بازار مجدد به سمت پایین حرکت کند. در هر صورت اگر برگشت صعودی که در این ناحیه شکل میگیرد، صرفا مینور باشد، آنگاه انتظار میرود نهایتا به سمت پایین شکسته شود و به حمایت بعدی در سطح ۱.۴۳۲۰ برسیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURCAD در ۲۸ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در رِنج قرار دارد اما انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و به حمایتهای ۱.۴۳۸۹ و ۱.۴۳۲۰ برسیم. یعنی انتظار میرود در روزهای آتی، ۱۰۰ الی ۱۵۰ پیپ کاهش قیمت داشته باشیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار