این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل EURCAD؛ یکشنبه 28 آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURCAD در قیمت 1.4484 در حال معامله است. طبق تحلیل EURCAD در 28 آذر، بعد از رسیدن به مقاومت 1.4547، فروشندگان وارد شدند و دو گام نزولی قوی شکل گرفت. این گام های نزولی توانستند کف ماژور را بشکنند. سپس بازار وارد رِنج شد.

مقاومت 1.4547 را میتوانستیم بر اساس MM از سقف 1.4512 تا کف 1.4478 اندازه بیگیریم. بر این اساس، بازار کمی بالاتر از تارگت 1.4546 برگشت به سمت پایین. بنابراین در حال حاضر، روند صعودی در این جفت ارز متوقف شده است و بازار وارد رِنج شده است. در هر صورت انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و بازار بتواند به سطوح پایینتر حمایتی برسد.

حرکت آتی جفت ارز EURCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 1 scaled - تحلیل EURCAD؛ یکشنبه 28 آذر

طبق تحلیل EURCAD در 28 آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در رِنج قرار دارد اما انتظار میرود این رنج به سمت پایین شکسته شود و بازار به حمایتهای تعیین شده در شکل بالا برسد. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود. برای تعیین تارگت این حرکت نزولی میتوانیم از MM استفاده کنیم.

اولین تارگت در قیمت 1.4389 قرار میگیرد که بر اساس MM از کف 1.4468 تا سقف 1.4547 تعیین شد. بعد از رسیدن به این تارگت، ممکن است پولبک شکل بگیرد و بازار مجدد به سمت پایین حرکت کند. در هر صورت اگر برگشت صعودی که در این ناحیه شکل میگیرد، صرفا مینور باشد، آنگاه انتظار میرود نهایتا به سمت پایین شکسته شود و به حمایت بعدی در سطح 1.4320 برسیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURCAD در 28 آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در رِنج قرار دارد اما انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و به حمایتهای 1.4389 و 1.4320 برسیم. یعنی انتظار میرود در روزهای آتی، 100 الی 150 پیپ کاهش قیمت داشته باشیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار