این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURGBP؛ دوشنبه ۲۹ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر EURGBP در قیمت ۰.۸۵۳۲ در حال معامله است. طبق تحلیل EURGBP در ۲۹ آذر، بعد از رسیدن به حمایت ۰.۸۴۶۶، خریداران وارد شدند و روند نزولی متوقف شد و بازار وارد رِنج شد. این حرکت نزولی، بخشی از روند نزولی عریض بود و با استفاده از MM میتوانستیم تارگت آن را پیدا کنیم.

برای اینکار میتوانستیم MM از کف ۰.۸۵۰۰ تا سقف ۰.۸۵۴۶ را در نظر بگیریم و این فاصله را پروجکت کنیم به سمت پایین. با اینکار تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۰.۸۴۵۴ قرار میگرفت که دقیقا در آنجا فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و بنابراین یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت.

حرکت آتی EURGBP در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 - تحلیل EURGBP؛ دوشنبه 29 آذر

طبق تحلیل EURGBP و همانطور که در شکل بالا مشخص است، انتظار میرود این جفت ارز به سمت بالا حرکت کند و در ابتدا به تارگت ۰.۸۵۷۱ و سپس به ۰.۸۵۹۰ برسد. تارگت این حرکت صعودی را با استفاده از MM میتوانیم بدست بیاوریم. برای اینکار MM از سقف ۰.۸۵۲۸ تا کف ۰.۸۴۶۶ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا.

با اینکار تارگت در قیمت ۰.۸۵۹۰ بدست می آید و انتظار میرود این جفت ارز، رشد قیمتی به اندازه ۶۰ پیپ را تجربه کند. از طرف دیگر الگوی سروشانه کف یا MTR با کف بالاتر شکل گرفته است و این الگو به سمت بالا شکسته شده است. انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و حداقل به اندازه ۶۰ پیپ افزایش قیمت خواهیم داشت.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURGBP در ۲۹ آذر و همانطور که در شکل بالا مشخص است، در حال حاضر این جفت ارز توانسته است یک شکست صعودی شکل دهد. انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر قیمتی در ۰.۸۵۹۰ برسیم که در حدود ۶۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار