این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ دوشنبه ۲ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر EURUSD در قیمت ۱.۱۳۶۰ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۲ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۱۴۹۴ ، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه سقف دوقلو شکل گرفت.

بعد از شکل گیری سقف دوقلو، نهایتا خط گردن شکسته شد و حرکت نزولی آغاز شد. در ابتدا به حمایت ۱.۱۳۲۹ رسیدیم. اما این حمایت نیز شکسته شد و یک حرکت نزولی دیگر شکل گرفت. این حمایت با استفاده از MM از کف ۱.۱۳۹۶ تا سقف ۱.۱۴۶۴ بدست آمد.

در حال حاضر انتظار میرود EURUSD یک حرکت صعودی داشته باشد که در شکل زیر رسم شده است.

Picture1 8 - تحلیل EURUSD؛ دوشنبه 2 اسفند

طبق تحلیل EURUSD در ۲ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد. میتوانیم کف ۱.۱۴۱۱ و ۱.۱۲۷۹ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۱.۱۴۹۴ قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید.

در حال حاضر یک حرکت صعودی و شکست فیک در سقف این کانال نزولی شکل گرفت اما انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی تا مقاومت ۱.۱۴۰۲ الی ۱.۱۴۳۱ شکل بگیرد. مقاومت اول بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۵۳ تا کف ۱.۱۳۰۵ بدست آمده است و مقاومت دوم هم بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۶۹ تا کف ۱.۱۳۰۵ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود یک حرکت صعودی در حدود ۷۰ پیپ شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۲ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت صعودی در درون این رِنج شکل بگیرد. میتوانیم دو تارگت ۱.۱۴۰۲ و ۱.۱۴۳۱ را برای تارگت این حرکت صعودی در نظر بگیریم که در حدود ۷۰ پیپ سود میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار