این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ دوشنبه ۲۷ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURUSD در قیمت ۱.۱۴۲۹ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۲۷ دی، در حال حاضر بعد از آخرین شکست نزولی تا حمایت۱.۱۱۸۶، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت.  در حال حاضر انتظار میرود این برگشت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی برسیم.

میتوانیم مقاومت ۱.۱۵۲۹ را بعنوان تارگت این حرکت صعودی در نظر بگیریم که این تارگت بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۸۲ تا کف ۱.۱۲۳۶ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این تارگت، انتظار میرود خریداران سود بگیرند و فروشندگان بفروشند و در نتیجه برگشت نزولی شکل بگیرد و به سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم.

حرکت آتی جفت ارز EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 4 - تحلیل EURUSD؛ دوشنبه 27 دی

طبق تحلیل EURUSD در ۲۷ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک برگشت صعودی شکل گرفته است و انتظار میرود بازار بالاتر برود و به مقاومت ۱.۱۵۲۹ برسد. اما در هر صورت این برگشت صعودی، مینور خواهد بود و نهایتا تبدیل میشود به پرچم نزولی و بازار به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت خواهد کرد.

بنابراین انتظار میرود در ابتدا یک حرکت نزولی تا ۱.۱۱۱۹ شکل بگیرد و بعد از شکل گیری پولبک در این ناحیه، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و به تارگت ۱.۰۹۵۶ خواهیم رسید.

این تارگت بر اساس MM تعیین شده است که برای اینکار فاصله بین کف ۱.۱۸۷۳ و سقف ۱.۲۲۵۲ را اندازه میگیریم و آن را پروجکت میکنیم به سمت پایین. بنابراین تا زمانی که سقف ماژور شکسته نشود، میتوان انتظار داشت که بازار به این سطوح حمایتی برسد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۲۷ دی، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد که این حرکت صعودی بعد از برگشت نزولی شکل گرفته است. انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به مقاومت ۱.۱۵۲۹ برسیم. بعد از رسیدن به این ناحیه مقاومتی، فروشندگان وارد میشوند و بازار برمیگردد به سمت پایین و به سمت سطوح حمایتی ۱.۱۱۱۹ و ۱.۰۹۵۶ خواهیم رسید.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار