این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ سه شنبه ۶ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURUSD در قیمت ۱.۰۶۸۷ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۶ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار دارد. بعد از رسیدن به کف ۱.۰۷۰۶، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و یک برگشت صعودی شکل گرفت اما این برگشت مینور بود و بازار همچنان در زیر میانگین متحرک قرار دارد و انتظار میرفت مجدد فروشندگان وارد شوند و حرکت نزولی ادامه یابد.

همین اتفاق افتاد و بعد از تست میانگین متحرک، مجدد فروشندگان وارد شدند و حرکت نزولی ادامه پیدا کرد. در حال حاضر انتظار میرود هر برگشت صعودی، مینور باشد و مجدد فروشندگان وارد شوند و به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم. حرکت آتی EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

EURUSD 2022 04 26 13 41 17 scaled - تحلیل EURUSD؛ سه شنبه 6 اردیبهشت

طبق تحلیل EURUSD در ۶ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشخص است، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم. حمایت مورد نظر در قیمت ۱.۰۶۳۵ قرار دارد که با استفاده از MM از کف ۱.۰۷۶۸ تا سقف ۱.۰۹۰۲ بدست آمده است. بنابراین در حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد و یک افت قیمتی در حدود ۵۰ پیپ داشته باشیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۶ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. تارگت مورد نظر در قیمت ۱.۰۶۳۵ قرار دارد که با استفاده از کف دوقلوی بالقوه بدست آمده است.

یعنی برای اندازه گیری این تارگت از گام اندازه گیری شده از کف ۱.۰۷۶۸ تا سقف ۱.۰۹۰۲ را اندازه گرفتیم و این فاصله را به سمت پایین انتقال دادیم. بر این اساس انتظار میرود یک افت قیمتی در حدود ۵۰ پیپ داشته باشیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار