این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ شنبه ۱۴ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر EURUSD در قیمت ۱.۰۹۲۹ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۱۴ اسفند، در حال حاضر بازار در یک ناحیه حمایتی قرار دارد. بعد از رسیدن به حمایت ۱.۰۸۸۵، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه یک شمع برگشتی شکل گرفت. این حمایت را میتوانستیم با استفاده از گام۱=گام۲ از سقف ۱.۱۴۹۴ تا کف ۱.۱۱۶۶ اندازه بگیریم.

بر این اساس حرکت نزولی بازار در تارگت گام دوم متوقف شد. یعنی یک کلایمکس نزولی تا قیمت ۱.۰۸۸۵ شکل گرفت. پس در حال حاضر انتظار میرود یک اصلاح صعودی شکل بگیرد. حرکت آتی EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 1 - تحلیل EURUSD؛ شنبه 14 اسفند

طبق تحلیل EURUSD در ۱۴ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر در یک حمایت هستیم. انتظار میرود یک حرکت صعودی تا قیمت ۱.۱۱۵۸ شکل بگیرد. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱.۱۱۱۸ تا کف ۱.۱۰۷۹ بدست آمده است. در هر صورت انتظار میرود این برگشت صعودی، مینور باشد و تبدیل شود به پرچم نزولی .

یعنی مجدد فروشندگان در این ناحیه مقاومتی وارد خواهند شد و یک حرکت نزولی دیگر تا حمایت ۱.۰۶۷۰ شکل خواهد گرفت. این حمایت بر اساس MM از کف ۱.۰۷۶۶ تا سقف ۱.۱۲۳۳ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۱۴ اسفند، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار گرفته است. با این وجود انتظار میرود بعد از رسیدن به حمایت ۱.۰۸۸۵، یک اصلاحی صعودی تا ۱.۱۱۵۸ شکل بگیرد. تارگتِ این اصلاح صعودی پایینتر از سقف ماژور میباشد.

پس انتظار میرود این برگشت صعودی، مینور باشد و نهایتا تبدیل شود به پرچم صعودی یعنی بعد از شکل گیری این اصلاح، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و روند نزولی ادامه میابد و نهایتا به تارگت ۱.۰۶۷۰ خواهیم رسید که این تارگت بر اساس MM از روی چارت ماهانه بدست آمده است.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار