این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ شنبه ۱۶ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURUSD در قیمت ۱.۱۴۵۰ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۱۶ بهمن، در حال حاضر بازار در یک روند صعودی خیلی قوی قرار دارد و انتظار میرود به پایان این روند رسیده باشیم و حداقل رِنج و پولبک شکل بگیرد. بعد از رسیدن به مقاومت کلیدی ۱.۱۴۸۳، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت.

بعد از این برگشت نزولی، یک حرکت صعودی شکل گرفت اما انتظار میرود این حرکت صعودی تبدیل شود به پرچم نزولی و نهایتا فروشندگان وارد شوند و حرکت نزولی ادامه یابد.  حرکت آتی EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture3 1 - تحلیل EURUSD؛ شنبه 16 بهمن

طبق تحلیل EURUSD در ۱۶ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در انتهای یک روند صعودی قوی قرار گرفته است و بعد از رسیدن به مقاومت حساس ۱.۱۴۸۳، نهایتا یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. این مقاومت کلیدی بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۰۱ تا کف ۱.۱۱۲۶ بدست آمده است و به همین دلیل انتظار میرود حداقل یک رِنج شکل بگیرد.

در حال حاضر اولین حمایت در ناحیه ۱.۱۳۷۴ قرار دارد که بر اساس MM  از کف ۱.۱۴۲۶ تا سقف ۱.۱۴۷۸ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این حمایت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی دیگر تا ناحیه ۱.۱۳۰۰ شکل بگیرد که در حدود ۱۵۰ پیپ افت قیمت میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۱۶ بهمن، در حال حاضر بازار در انتهای یک روند صعودی قوی قرار دارد که دومین گام بصورت کلایمکس بود و نهایتا در مقاومت ۱.۱۴۸۳ متوقف شد و برگشت نزولی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این برگشت نزولی ادامه یابد و در ابتدا به حمایت ۱.۱۳۷۴ برسیم که در حدود ۷۵ پیپ افت قیمت است. بعد از رسیدن به این حمایت و شکل گیری پولبک، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و یک حرکت نزولی دیگر تا ناحیه ۱.۱۳۰۰ شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار