این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ یکشنبه ۱۲ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURUSD در قیمت ۱.۱۳۸۳ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۱۲ دی، بعد از رسیدن به کف ۱.۱۱۸۶، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت صعودی بسیار قوی شکل گرفت و بعد پولبک و کانال شکل گرفت. بنابراین در حال حاضر الگوی اسپایک و کانال را داریم بازار در یک کانال صعودی قرار گرفته است.

انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی برسیم. حرکت آتی EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 4 - تحلیل EURUSD؛ یکشنبه 12 دی

طبق تحلیل EURUSD در ۱۲ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در یک کانال صعودی قرار دارد. یعنی میتوانیم کف ۱.۱۱۸۶ و ۱.۱۲۳۴ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۱.۱۳۷۴ قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی در شکل بالا بدست می آید.

بعد از واکنش به نیمه این کانال(خط چین) و شکل گیری پولبک، نهایتا خریداران با قدرت وارد شدند و یک شکست صعودی خیلی قوی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و بازار به سمت سقف این کانال صعودی حرکت کند. تارگت ۱.۱۴۸۲ برای این حرکت صعودی در نظر گرفته شده است.

برای محاسبه این تارگت از MM استفاده کردیم که برای اینکار فاصله بین سقف ۱.۱۳۵۹ و کف ۱.۱۲۳۶ را اندازه گرفتیم و این فاصله را پروجکت کردیم به سمت بالا. با اینکار تارگت مورد نظر بدست می آید. بنابراین انتظار میرود در روزهای آتی جفت ارز EURUSD افزایش قیمت در حدود ۱۰۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۱۲ دی، در حال حاضر بازار در یک کانال صعودی قرار دارد و خریداران توانستند نیمه کانال را با قدرت بشکنند. بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سقف این کانال صعودی در تارگت ۱.۱۴۸۲ برسیم که در حدود ۱۰۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار