این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ یکشنبه ۱۹ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر EURUSD در قیمت ۱.۱۳۶۰ قرار دارد. طبق تحلیل EURUSD در ۱۹ دی، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد. کف رِنج در ناحیه ۱.۱۲۸۰ قرار دارد. در ابتدا یک شکست نزولی تا ۱.۱۲۹۰ شکل گرفت و بعد با کمی اورشوت تا ۱.۱۲۷۰، نهایتا کف رِنج شکل گرفت و خریداران وارد شدند.

شکست نزولی که تا کف ۱.۱۲۹۰ شکل گرفت، بر اساس MM از کف ۱.۱۳۳۸ تا سقف ۱.۱۳۸۶ میباشد. بنابراین بر این اساس یک شکست نزولی تا این ناحیه شکل گرفت. سپس برگشت صعودی ایجاد شد اما بعد مجدد پولبک های عمیق شکل گرفت. بنابراین بازار در رِنج میباشد.

حرکت آتی جفت ارز EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 2 1 - تحلیل EURUSD؛ یکشنبه 19 دی

طبق تحلیل EURUSD در ۱۹ دی و همانطور که در شکل بالا مشخص است، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و یک گام نزولی در درون این رِنج در حال شکل گیری است. بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر حمایتی برسیم.

با این وجود انتظار میرود که در ابتدا یک پولبک تا ناحیه ۱.۱۳۳۷ الی ۱.۱۳۲۸ شکل بگیرد و بعد مجدد خریداران وارد شوند و یکی حرکت صعودی تا تارگت ۱.۱۴۰۳ شکل بگیرد. بنابراین در حال حاضر بازار بدست خریداران افتاده است و بعد از شکل گیری پولبک، مجدد حرکت صعودی ادامه پیدا خواهد کرد.

تارگت ۱.۱۴۰۳ بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۴۶ تا کف ۱.۱۲۸۹ اندازه گیری شده است. یعنی فاصله بین این دو قیمت را اندازه گرفتیم و بعد آن را پروجکت کردیم به سمت بالا که با اینکار تارگت ۱.۱۴۰۳ بدست آمد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۱۹ دی، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و یک گام صعودی در درون این رِنج شکل گرفته است. انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد و به تارگت ۱.۱۴۰۳ برسیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار