این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل EURUSD؛ یکشنبه ۴ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز EURUSD در قیمت ۱.۱۳۲۷ در حال معامله است. طبق تحلیل EURUSD در ۴ بهمن، در حال حاضر این جفت ارز در یک روند نزولی قرار گرفته است. این حرکت نزولی بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۱۴۸۲ شروع شد. این مقاومت بر اساس MM از سقف ۱.۱۳۸۳ تا کف ۱.۱۲۸۳ بدست آمده است. یعنی میتوانستیم این فاصله را اندازه بگیریم و آن را پروجکت کنیم به سمت بالا.

با اینکار تارگت مورد نظر بدست می آید که در ناحیه ۱.۱۴۸۲ میباشد. بعد از رسیدن به این مقاومت، سقف دوقلو شکل گرفت و نهایتا این الگو تریگر شد و شکست نزولی قوی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این جفت ارز به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کند.

حرکت آتی EURUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 3 - تحلیل EURUSD؛ یکشنبه 4 بهمن

طبق تحلیل EURUSD در ۴ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در یک روند نزولی قرار دارد و انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱.۱۲۷۰ قرار گرفته است که بر اساس MM از کف ۱.۱۳۱۴ تا سقف ۱.۱۳۶۰ بدست آمده است.

تارگت بعدی در قیمت ۱.۱۲۳۱ میباشد که این قیمت نیز بر اساس MM از کف ۱.۱۳۵۴ تا سقف ۱.۱۴۷۸ بدست آمده است. بنابراین در حال حاضر انتظار میرود این برگشت های صعودی، مینور باشد و نهایتا تبدیل شوند به پرچم نزولی. یعنی این جفت ارز در روزهای آتی در حدود ۱۰۰ پیپ افت قیمت را پیش روی خود خواهد داشت.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل EURUSD در ۴ بهمن، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد و انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به سطوح پایینتر حمایتی برسیم. اولین حمایت در قیمت ۱.۱۲۷۰ قرار دارد و بعد از شکل گیری پولبک در این ناحیه، انتظار میرود مجدد به سمت پایین حرکت کنیم و به تارگت بعدی در قیمت ۱.۱۲۳۱ برسیم که در حدود ۱۰۰ پیپ افت قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار