این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPCAD؛ سه شنبه ۳۰ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز GBPCAD در قیمت ۱.۷۱۴۵ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPCAD در ۳۰ آذر، بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۷۰۸۸، فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی شکل گرفت. سپس مجدد خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی فوق العاده قوی ایجاد شد اما حرکت صعودی ادامه پیدا نکرد و بازار وارد رِنج شد.

مقاومت ۱.۷۰۸۸ را میتوانستیم با استفاده از MM تعیین کنیم. یعنی MM از سقف ۱.۷۰۲۳ تا کف ۱.۷۰۰۰ را در اندازه میگیریم و این فاصله را به سمت بالا پروجکت میکنیم که دقیقا در تارگت یک دوجی شکل گرفت اما بعد بازار کمی بالاتر رفت و اورشوت ایجاد شد. نهایتا فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی تا ۱.۶۹۵۲ شکل گرفت.

کف ۱.۶۹۵۲ را میتوانستیم با استفاده از MM اندازه بگیریم که از کف ۱.۶۹۸۳ تا سقف ۱.۷۰۲۴ شکل گرفته است و سپس این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین که کف کلیدی ۱.۶۹۵۲ بدست می آید. بنابراین در این کف، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت و کم کم روند صعودی ادامه پیدا کرد.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. حرکت آتی GBPCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 6 scaled - تحلیل GBPCAD؛ سه شنبه 30 آذر

طبق تحلیل GBPCAD در ۳۰ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، بازار در یک کانال صعودی قرار دارد که در این کانال، شکستهای صعودی دیده میشود. در حال حاضر انتظار میرود بازار بالاتر برود و به تارگت ۱.۷۲۱۳ برسد.  این تارگت را بر اساس MM مشخص کردیم. یعنی از سقف ۱.۷۰۸۱ تا کف ۱.۶۹۵۲ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا. با اینکار تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱.۷۲۱۳ بدست می آید.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPCAD در ۳۰ آذر، انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به تارگت ۱.۷۲۱۳ برسیم که در حدود ۱۰۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار