این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPNZD؛ دوشنبه ۱۳ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز GBPNZD در قیمت ۱.۹۷۹۳ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPNZD در ۱۳ دی بعد از رسیدن به سقف ۱.۹۶۹۱، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و به همین دلیل یک برگشت نزولی بسیار قوی شکل گرفت. تارگت این حرکت نزولی را میتوانستیم بر اساس MM از کف ۱.۹۴۸۷ تا سقف ۱.۹۶۰۰ مشخص کنیم و این فاصله را پروجکت کنیم به سمت پایین.

با اینکار تارگت مورد نظر در قیمت ۱.۹۳۷۱ بدست آمد که با کمی اورشوت، نهایتا خریداران وارد شدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت صعودی ماژور شکل گرفت. این برگشت صعودی توانست حرکت نزولی قبل از خود را تبدیل کند به پرچم صعودی و در نتیجه روند صعودی ادامه پیدا کرد. برای پیدا کردن تارگت این روند صعودی نیز میتوانیم از همین متد استفاده کنیم.

حرکت آتی GBPNZD در شکل زیر مشخص شده است:

Picture2 2 - تحلیل GBPNZD؛ دوشنبه 13 دی

طبق تحلیل GBPNZD در ۱۳ دی و همانطور که در شکل بالا مشخص است، در حال حاضر این جفت ارز در یک روند صعودی قرار دارد و انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. بنابراین تا زمانی که کف ماژور شکسته نشود و روند خنثی نشود، میتوان انتظار داشت که هر گونه برگشت نزولی صرفا مینور باشد و تبدیل شود به پرچم صعودی و نهایتا روند صعودی ادامه یابد.

میتوانیم تارگت این روند صعودی را در قیمت ۱.۹۹۴۵ قرار دهیم. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱.۹۶۶۲ تا کف ۱.۹۳۸۰ بدست آمده است که این فاصله را پروجکت کردیم به سمت بالا و در نتیجه تارگت این حرکت صعودی بدست آمد. بنابراین انتظار میرود این جفت ارز، افزایش قیمت در حدود ۱۵۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPNZD در ۱۳ دی، در حال حاضر این جفت ارز در یک روند صعودی قرار دارد و بازار بدست خریداران افتاده است. انتظار میرود تا زمانی که کف ماژور شکسته نشود، همچنان بازار در کنترل خریداران باشد و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم. تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱.۹۹۴۵ قرار دارد که در حدود ۱۵۰ پیپ افزایش قیمت میباشد

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار