این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ دوشنبه ۱۶ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر GBPUSD در قیمت ۱.۳۱۹۵ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۱۶ اسفند، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قوی قرار دارد. بعد از رسیدن به حمایت ۱.۳۲۷۲، فروشندگان فروختند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه یک رِنج شکل گرفت.

سپس این رِنج تبدیل شد به پرچم نزولی و حرکت نزولی ادامه پیدا کرد. در حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی ادامه داشته باشد. حرکت آتی GBPUSD  در شکل زیر رسم شده است:

GBPUSD 2022 03 07 16 02 17 - تحلیل GBPUSD؛ دوشنبه 16 اسفند

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۶ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر GBPUSD  در یک حرکت نزولی قرار دارد و انتظار میرود این حرکت نزولی متوقف شود و برگشت صعودی شکل بگیرد. یعنی این حرکت نزولی در تارگت ۱.۳۱۴۸، متوقف خواهد شد.

این تارگت بر اساس MM از کف ۱.۳۳۶۴ تا سقف ۱.۳۶۱۵ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این تارگت، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه انتظار میرود یک برگشت صعودی شکل بگیرد. تارگت این برگشت صعودی در قیمت ۱.۳۵۲۵ قرار دارد. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱.۳۴۳۷ تا کف ۱.۳۳۰۴ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود یک حرکت صعودی در حدود ۳۳۰ پیپ شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۶ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار گرفته است. اما بعد از رسیدن به تارگت ۱.۳۱۴۵، انتظار میرود این حرکت نزولی متوقف شود و نهایتا خریداران وارد شوند و برگشت صعودی شکل بگیرد. تارگت این برگشت صعودی در قیمت ۱.۳۵۲۵ قرار دارد که در حدود ۳۳۰ پیپ بالاتر میباشد. در صورتی که حمایت ۱.۳۱۴۸ شکسته شود، انتظار میرود یک حرکت نزولی دیگر تا حمایت ۱.۳۰۶۵ شکل بگیرد و سپس خریداران وارد شوند.

بنابراین جفت ارز GBPUSD در یک ناحیه حمایتی قرار دارد و انتظار میرود نهایتا خریداران وارد شوند و بازار را در دست بگیرند و یک حرکت صعودی قوی تا مقاومت ۱.۳۵۲۵ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار