این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ سه شنبه ۱۲ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز GBPUSD در قیمت ۱.۳۴۹۵ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۱۲ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال صعودی قرار گرفته است. یعنی بعد از رسیدن به حمایت ۱.۳۳۵۷، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه بازار رِنج شد و نهایتا برگشت صعودی ماژور شکل گرفت و وارد روند صعودی شدیم.

میتوانستیم حمایت ۱.۳۳۵۷ را بر اساس MM از کف ۱.۳۴۴۶ تا سقف ۱.۳۵۲۲ بدست بیاوریم. بنابراین بازار به این حمایت واکنش نشان داد و نهایتا کف دوقلو و شکست صعودی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی برسیم.

حرکت آتی GBPUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 - تحلیل GBPUSD؛ سه شنبه 12 بهمن

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۲ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک روند صعودی قرار گرفته است. این روند صعودی زمانی شکل گرفته که روند نزولی با رسیدن به حمایت ۱.۳۳۵۷ به اتمام رسید. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به مقاومتهای ۱.۳۵۴۸ الی ۱.۳۵۶۱ برسیم که در حدود ۶۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

تارگت ۱.۳۵۶۱ بر اساس MM از سقف ۱.۳۴۶۷ تا کف ۱.۳۳۷۲ بدست آمده است. بنابراین در حال حاضر ممکن است یک پولبک تا ناحیه ۱.۳۴۶۳ شکل بگیرد و بعد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی تا تارگت ۱.۳۵۶۱ ادامه یابد. در صورتی که در کف وارد شویم، میتوانیم در حدود ۱۰۰ پیپ سود بگیریم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۲ بهمن، در حال حاضر بازار در یک روند صعودی قرار گرفته است. در ابتدا انتظار میرود یک حرکت نزولی تا تارگت ۱.۳۴۶۳ شکل بگیرد و میانگین متحرک را تست کند. بعد از تکمیل این پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی ادامه میابد و به تارگتهای ۱.۳۵۴۸ الی ۱.۳۵۶۱ خواهیم رسید. در هر صورت ممکن است پولبک شکل نگیرد و یک کلایمکس تا تارگت مورد نظر شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار