این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ سه شنبه ۱۹ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر GBPUSD در قیمت ۱.۳۵۴۷ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۱۹ بهمن، در حال حاضر بازار در یک رنج قرار دارد. بعد از رسیدن به تارگت ۱.۳۴۹۰، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه انتظار میرود برگشت صعودی شکل بگیرد ناحیه حمایتی ۱.۳۴۹۷ بر اساس MM از کف ۱.۳۵۴۵ تا سقف ۱.۳۵۸۱ بدست آمده بود و به همین دلیل حرکت نزولی در این حمایت کلیدی متوقف شد.

در حال حاضر GBPUSD در یک کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی در سقف این کانال نزولی برسیم. حرکت آتی GBPUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 2 scaled - تحلیل GBPUSD؛ سه شنبه 19 بهمن

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۹ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد. انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و بازار به سطوح بالاتر مقاومتی برسد. میتوانیم دو تارگت را برای این حرکت در نظر بگیریم. اولین تارگت در قیمت ۱.۳۵۹۰  قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۱.۳۵۴۳ تا کف ۱.۳۴۹۶ بدست آمده است.

مقاومت بعدی در قیمت ۱.۳۶۰۴ قرار دارد. بنابراین تارگت نهایی در قیمت ۱.۳۶۰۴ قرار دارد و از طرف دیگر این تارگت در نقطه شکست قرار دارد. بنابراین این حرکت صعودی با هدف تست نقطه شکست در ناحیه ۱.۳۶۰۴ میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۹ بهمن ، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد و بعد از شکستن سقف ماژور در قیمت ۱.۳۵۵۰، بازار بدست خریداران افتاد. در حال حاضر انتظار میرود همچنان بازار در جهت خرید باشد و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم.

اولین مقاومت در تارگت ۱.۳۵۹۰ قرار دارد که در حدود ۴۰ پیپ سود میباشد. تارگت دوم در قیمت ۱.۳۶۰۴ قرار دارد که در حدود ۶۰ پیپ سود میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار