این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ شنبه ۱۰ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر GBPUSD در قیمت ۱.۲۵۷۵ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۱۰ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار دارد و بعد از رسیدن به حمایت ۱.۲۴۱۱، خریداران خریدند و فروشندگان هم خریدند که سود بگیرند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت.

این برگشت صعودی توانست سقف شکست نزولی را بشکند و سپس بازار بر اساس MM از سقف ۱.۲۵۵۶ تا کف ۱.۲۵۱۲ به سمت بالا رفت و نهایتا در تارگت ۱.۲۶۰۴ متوقف شد. در حال حاضر انتظار میرود خریداران و فرشندگان در ناحیه بفروشند و در نتیجه یک حرکت نزولی شکل بگیرد. حرکت آتی BGPUSD در شکل زیر رسم شده است:

GBPUSD 2022 04 30 14 22 48 - تحلیل GBPUSD؛ شنبه 10 اردیبهشت

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۰ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک شکست صعودی قوی داریم که بعد از رسیدن به حمایت ۱.۲۴۱۱ شکل گرفت. این حرکت صعودی توانست سقف ماژور را بشکند و شمع شکاف از میانگین شکل دهد.

در حال حاضر انتظار میرود در صورتی که کف ۱.۲۵۳۰ شکسته شود، یک حرکت نزولی شکل بگیرد. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱.۲۴۸۳ قرار دارد که در حدود ۹۰ پیپ کاهش قیمت میباشد. تارگت بعدی در قیمت ۱.۲۴۵۴ میباشد که بر اساس MM از کف ۱.۲۵۳۰ تا سقف ۱.۲۶۰۵ بدست آمده است که در حدود ۱۲۰ پیپ افت قیمت میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۰ اردیبهشت در حال حاضر یک شکست صعودی قوی شکل گرفته است و توانست شمع شکاف از میانگین شکل بگیرد. بعد از اینحالت معمولا یک گام نزولی دیگر بعنوان آخرین گام نزولی ایجاد میشود.

در هر صورت انتظار میرود از همین ناحیه مقاومتی، خریداران و فروشندگان بفروشند و در نتیجه یک حرکت نزولی بعنوان پولبک شکل بگیرد.  اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱.۲۴۸۳ میباشد و تارگت بعدی در قیمت ۱.۲۴۵۴ قرار دارد که در حدود ۱۲۰ پیپ افت قیمتی میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار