این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ چهارشنبه ۱۵ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز GBPUSD در قیمت ۱.۳۵۴۴ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۱۵ دی، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد و انتظار میرود کمی بالاتر برود اما نهایتا این حرکت صعودی متوقف خواهد شد.

در حال حاضر انتظار میرود بازار به مقاومت کلیدی ۱.۳۵۶۳ واکنش نشان دهد و در آنجا خریداران میفروشند و فروشندگان هم پوزیشن فروش باز میکنند و در نتیجه برگشت نزولی شکل خواهد گرفت. بنابراین بعد از رسیدن به این مقاومت، بازار برمیگردد و برگشت نزولی شکل میگیرد.

حرکت آتی GBPUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 2 1 scaled - تحلیل GBPUSD؛ چهارشنبه 15 دی

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۵ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در یک کانال صعودی قرار دارد. برای رسم این کانال، سقف ۱.۳۳۷۴ و ۱.۳۵۰۴ را بهم وصل کردیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۱.۳۱۷۳ قرار دادیم. با اینکار کانال صعودی در شکل بالا بدست می آید.

مقاومت ۱.۳۵۶۳ با استفاده از MM بدست آمده است که در سقف این کانال صعودی میباشد و انتظار میرود بعد از رسیدن به آن، بازار واکنش نشان دهید و MTR با سقف بالاتر شکل بگیرد و سپس برگشت نزولی داشته باشیم. بعد از شکل گیری برگشت نزولی، میتوانیم اولین تارگت را در قیمت  ۱.۳۳۹۳ قرار دهیم و دومین تارگت هم در قیمت ۱.۳۳۱۴ قرار میگیرد که هر دو تارگت در ناحیه کف کانال هستند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۱۵، در حال حاضر بازار در یک کانال صعودی قرار دارد و یک مقاومت حساس در سقف این کانال وجود دارد که انتظار میرود با رسیدن به آن، خریداران سود بگیرند و فروشندگان بفروشند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل بگیرد. تارگت این برگشت نزولی در سمت کف کانال در ناحیه ۱.۳۳۹۳ الی ۱.۳۳۱۴ میباشد که در حدود ۱۳۰ الی ۲۴۰ پیپ کاهش قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار