این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ یکشنبه ۲۴ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز GBPUSD در قیمت ۱.۳۵۴۷ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۲۴ بهمن، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و این رِنج بعد از یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت. این حرکت صعودی در مقاومت ۱.۳۶۲۷ متوقف شد و نهایتا سقف دوقلو شکل گرفت و بازار وارد رِنج شد.

این ناحیه مقاومتی را میتوانستیم با استفاده از MM از سقف ۱.۳۵۲۴ تا کف ۱.۳۴۵۰ بدست بیاوریم. بنابراین در حال حاضر بازار در یک ناحیه مقاومتی قرار دارد و تا زمانی که این مقاومت شکسته نشده است، انتظار میرود رِنج و پولبک ادامه یابد. حرکت آتی GBPUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture3 2 - تحلیل GBPUSD؛ یکشنبه 24 بهمن

طبق تحلیل GBPUSD در ۲۴ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت نزولی تا حمایت ۱.۳۴۸۰ شکل بگیرد که در حدود ۷۰ پیپ افت قیمت میباشد. این حمایت بر اساس MM از کف ۱.۳۵۴۶ تا سقف ۱.۳۶۱۱ بدست آمده است.

بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، حرکت نزولی ادامه خواهد داشت و به تارگت بعدی در قیمت ۱.۳۴۴۸ میرسیم که در حدود ۱۰۰ پیپ افت قیمت میباشد. تارگت دوم بر اساس MM از کف ۱.۳۵۳۰ تا سقف ۱.۳۶۱۱ بدست آمده است.

بنابراین در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و انتظار میرود یک شکست در زیر این رِنج شکل بگیرد و در ابتدا به تارگت ۱.۳۴۸۰ و سپس به ۱.۳۴۴۸ برسیم که در حدود ۱۰۰ پیپ افت قیم میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۲۴ بهمن، در حال حاضر بازار در رِنج قرار گرفته است و انتظار میرود یک حرکت نزولی در کف این رِنج تا حمایت ۱.۳۴۸۰ و ۱.۳۴۴۸ شکل بگیرد که در حدود ۱۰۰ پیپ کاهش در قیمت این جفت ارز میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار