این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل NZDUSD؛ یکشنبه ۱۷ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز NZDUSD در قیمت ۰.۶۶۱۵ در حال معامله است. طبق تحلیل NZDUSD در ۱۷ بهمن، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار گرفته است. این حرکت نزولی بعد از شکل گیری شکست نزولی قوی در سقف ۰.۶۶۸۳ ایجاد شد. این مقاومت بر اساس MM از سقف ۰.۶۶۵۳ تا کف ۰.۶۶۲۶ بدست آمده است.  یعنی میتوانستیم فاصله بین این سقف و کف را اندازه بگیریم و بعد آن را پروجکت کنیم به سمت بالا.

با اینکار تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۰.۶۶۸۰ بدست آمد. بنابراین با اندکی اورشوت، نهایتا در این ناحیه خریداران سود گرفتند و فرشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. این حرکت نزولی توانست خط روند صعودی را بشکند و به همین دلیل در حال حاضر بازار در کنترل فروشندگان است و انتظار میرود به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم.

حرکت آتی NZDUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 2 - تحلیل NZDUSD؛ یکشنبه 17 بهمن

طبق تحلیل NZDUSD در ۱۷ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک شکست نزولی قوی در مقاومت ۰.۶۶۸۰ شکل گرفت که توانست خط روند صعودی را بشکند و بازار را در کنترل فروشندگان قرار دهد.

در حال حاضر انتظار میرود در ابتدا یک پولبک تا مقاومت ۰.۶۶۲۸ شکل بگیرد و بعد مجدد فروشندگان وارد شوند یک حرکت نزولی تا ناحیه حمایتی ۰.۶۵۶۶ الی ۰.۶۵۴۳ شکل بگیرد. این ناحیه حمایتی بر اساس MM از کف ۰.۶۶۱۱ تا سقف ۰.۶۶۷۹ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل NZDUSD در ۱۷ بهمن، در حال حاضر یک شکست نزولی قوی شکل گرفته است و در نتیجه آن، بازار در جهت فروش قرار گرفته است. انتظار میرود یک پولبک تا مقاومت ۰.۶۶۲۸ شکل بگیرد که در حدود ۸۰ پیپ سود است. این تارگت بر اساس MM از سقف ۰.۶۶۱۰ تا کف ۰.۶۵۹۳ بدست آمده است.

بعد از رسیدن به این تارگت، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و یک حرکت نزولی دیگر تا ناحیه حمایتی ۰.۶۵۶۶ الی ۰.۶۵۴۳ شکل خواهد گرفت

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار