این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCAD؛ سه شنبه ۲۸ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCAD در قیمت ۱.۲۵۱۲ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCAD در ۲۸ دی، در حال حاضر بازار در یک گام نزولی قرار گرفته است که بعد از رسیدن به حمایت ۱.۲۵۱۹، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفته است.

این ناحیه حمایتی بر اساس MM از کف ۱.۲۶۲۰ تا سقف ۱.۲۷۵۴ شکل گرفته است. بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، حرکت نزولی متوقف شده است و ممکن است یک پولبک عمیق تر تا قیمت ۱.۲۶۴۹ شکل بگیرد. در هر صورت، هر برگشت صعودی صرفا مینور خواهد و نهایتا تبدیل خواهد شد به پرچم نزولی.

یعنی تا زمانی که سقف ماژور شکسته نشود، انتظار داریم که حرکت اصلی این جفت ارز به سمت پایین باشد. حرکت آتی USDCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 2 - تحلیل USDCAD؛ سه شنبه 28 دی

طبق تحلیل USDCAD در ۲۸ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت در یک گام نزولی قرار گرفته است و به اولین حمایت خود رسیده است. انتظار میرود یک برگشت صعودی تا تارگت ۱.۲۶۴۹ شکل بگیرد و نهایتا فروشندگان در این قیمت وارد شوند و حرکت نزولی ادامه یابد.

تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱.۲۲۷۶ قرار دارد که این تارگت بر اساس MM از کف ۱.۲۶۰۶ تا سقف ۱.۲۹۳۸ قرار دارد. بنابراین تا زمانی که سقف ماژور شکسته نشده است، انتظار میرود بازار همچنان در کنترل فروشندگان باشد و هر حرکت صعودی، صرفا پرچم نزولی باشد و بازار به سمت سطوح پایینتر حمایتی در ناحیه ۱.۲۲۷۶ حرکت کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCAD در ۲۸ دی، در حال حاضر بازار در یک گام نزولی قرار گرفته است و انتظار میرود یک پولبک عمیق تر تا ناحیه ۱.۲۶۵۰ شکل بگیرد. اما این برگشت صعودی صرفا مینور هست و تبدیل میشود به پرچم نزولی. یعنی نهایتا حرکت نزولی ادامه پیدا خواهد کرد و به حمایت کلیدی ۱.۲۲۷۶ خواهیم رسید.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار