این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCAD؛ سه شنبه ۳۰ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCAD در قیمت ۱.۲۹۳۸ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCAD در ۳۰ آذر، بعد از رسیدن به کف ۱.۲۷۶۳، خریداران وارد شدند و الگوی سروشانه یا MTR با کف بالاتر شکل گرفت و بازار گِرد شد و نهایتا یک شکست صعودی ایجاد شد.

بنابراین کف ۱.۲۷۶۳ یک ناحیه حمایتی بسیار مهم بود که میتوانستیم آن را با استفاده از MM اندازه بگیریم. برای اینکار   MM از کف ۱.۲۸۴۵ تا سقف ۱.۲۹۱۲ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین. با اینکار تارگت ۱.۲۷۷۲ را برای این حرکت نزولی تعیین کردیم که با کمی اورشوت، نهایتا بازار برگشت به سمت بالا.

در حال حاضر روند صعودی شکل گرفته است و انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی برسیم. حرکت آتی USDCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 3 - تحلیل USDCAD؛ سه شنبه 30 آذر

طبق تحلیل USDCAD در ۳۰ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، بازار در یک کانال صعودی زرد قرار داشت که نهایتا کف این کانال در قیمت ۱.۲۸۱۹ شکسته شد و بازار تا نیمه کانال پروجکت شده(کانال سبز) افت کرد. نهایتا در آنجا خریداران وارد شدند و بازار برگشت به سمت بالا.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به نیمه کانال زرد در تارگت ۱.۳۰۳۰ برسیم. برای تعیین این تارگت از MM استفاده کردیم یعنی از سقف ۱.۲۸۷۷ تا کف ۱.۲۷۷۶ را اندازه گرفتیم و این فاصله را پروجکت کردیم به سمت بالا. با اینکار، تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱.۳۰۳۰ بدست می آید.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCAD در ۳۰ آذر، در حال حاضر بازار بعد از رسیدن به نیمه کانال سبز، برگشت به سمت بالا که مقاومتهای بالاتر در ناحیه کف و نیمه کانال زردرنگ را تست کند. بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به قیمت ۱.۳۰۳۰ برسم که در حدود ۱۰۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار