این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCAD؛ شنبه ۹ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCAD در قیمت ۱.۲۷۶۶ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCAD در ۹ بهمن، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۲۹۶۳، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت. این برگشت نزولی توانست کف ماژور در قیمت ۱.۲۶۰۶ را بشکند.

بنابراین در حال حاضر با وجود حرکت صعودی اخیر، انتظار میرود تا وقتی سقف ۱.۲۹۶۳ شکسته نشده، بازار همچنان در کنترل فروشندگان است. این حرکت صعودی، یک تارگت در قیمت ۱.۲۷۷۳ داشت که پایینتر از سقف ماژور در قیمت ۱.۲۸۱۳ میباشد. ممکن است از همین ناحیه، برگشت نزولی شکل بگیرد.

با این وجود یک تارگت دیگر در قیمت ۱.۲۸۴۸ قرار دارد و ممکن است شکست فیک در بالای سقف ماژور شکل بگیرد. بنابراین تا زمانی که خریداران ثابت نکرده اند، همچنان بازار در کنترل فروشندگان است و انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد. حرکت آتی USDCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 4 1 - تحلیل USDCAD؛ شنبه 9 بهمن

طبق تحلیل USDCAD در ۹ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار گرفته است که انتظار میرود یک کانال نزولی عریض باشد و مجدد حرکت نزولی ادامه یابد. تارگت این حرکت نزولی در ناحیه ۱.۲۳۳۵ الی ۱.۲۲۷۴ قرار دارد. این تارگت بر اساس MM از کف ۱.۲۶۶۶ تا سقف ۱.۲۹۳۸ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCAD در ۹ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی عریض قرار دارد و تا زمانی که بازار بالاتر از سقف ۱.۲۹۶۳ تثبیت نشده است، همچنان کنترل بازار در دست فروشندگان است. بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی تبدیل شود به پرچم نزولی و نهایتا سقف پایینتر شکل بگیرد و بازار برگردد به سمت پایین و حرکت نزولی ادامه یابد و به تارگتهای ۱.۲۳۳۵ الی ۱.۲۲۷۴ برسیم که در حدود ۵۰۰ پیپ سود میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار