این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCAD؛ چهارشنبه ۲۴ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCAD در قیمت ۱.۲۸۱۶ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCAD در ۲۴ آذر، بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۲۸۶۷، فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی شکل گرفت اما این برگشت نزولی، بالاتر از کف ماژور قرار داشت و به همین دلیل یک برگشت مینور بود.

میتوانستیم MM از سقف ۱.۲۸۴۰ تا کف ۱.۲۸۱۷ را اندازه بگیریم و بر این اساس به تارگت این حرکت صعودی در ناحیه  ۱.۲۸۶۲ میرسیدیم. بنابراین این برگشت نزولی قوی در نتیجه رسیدن به یک تارگت شکل گرفت.

اما در حال حاضر این برگشت نزولی به نتیجه نرسید یعنی هر چند دو شمع نزولی متوالی و بزرگ شکل گرفت اما بعد از آن، بازار رِنج شد و بعد یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. حرکت آتی جفت ارز USDCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 3 - تحلیل USDCAD؛ چهارشنبه 24 آذر

طبق تحلیل USDCAD در ۲۴ آذر و همانطور که در شکل بالا مشخص است، بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۲۸۵۴، فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی شکل گرفت اما این برگشت، مینور بود و بعد مجدد خریداران وارد شدند و یک شکست صعودی در بالای سقف ۱.۲۸۵۴ شکل گرفت.

بنابراین انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. برای تعیین تارگت این حرکت صعودی، میتوانیم از آخرین برگشت نزولی استفاده کنیم. بر این اساس تارگت حرکت صعودی در قیمت ۱.۳۰۲۹ قرار میگیرد. یعنی انتظار میرود این جفت ارز در روزهای آتی، افزایش قیمت در حدود ۱۶۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

در حال طبق تحلیل USDCAD در ۲۴ آذر، انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. برای اندازه گیری تارگت این حرکت صعودی میتوانیم MM از سقف ۱.۲۸۳۴ تا کف ۱.۲۶۳۵ را در نظر بگیریم. بر این اساس تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱.۳۰۲۹ قرار میگیرد و انتظار میرود این جفت ارز، یک افزایش قیمت در حد ۱۶۰ پیپ را تجربه کند.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار