این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCAD؛ چهارشنبه ۶ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCAD در قیمت ۱.۲۵۸۰ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCAD در ۶ بهمن، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار گرفته است. بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۲۷۰۱، خریداران سود گرفتند و فروشندگان  فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت.

میتوانستیم این ناحیه مقاومتی را بر اساس MM از سقف ۱.۲۵۷۰ تا کف ۱.۲۴۶۲ اندازه بگیریم. بر این اساس تارگت در قیمت ۱.۲۶۷۸ بدست آمد و بعد از اورشوت، نهایتا برگشت نزولی شکل گرفت. بنابراین بعد از رسیدن به این تارگت، سقف دوقلو شکل گرفت و نهایتا خط گردن تریگر شد و نهایتا شکست نزولی شکل گرفت.

حرکت آتی USDCAD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 8 scaled - تحلیل USDCAD؛ چهارشنبه 6 بهمن

طبق تحلیل USDCAD در ۶ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این جفت ارز در یک روند نزولی قرار گرفته است و انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به سطوح حمایتی پایینتر برسیم. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱.۲۵۳۷ قرار دارد.

بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، نهایتا مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و یک حرکت نزولی دیگر تا تارگت ۱.۲۵۰۳ شکل خواهد گرفت. این تارگت بر اساس MM از کف ۱.۲۵۹۵ تا سقف ۱.۲۶۸۶ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود این جفت ارز در روزهای آتی در حدود ۸۰ پیپ افت قیمت داشته باشد.

بعد از رسیدن به این تارگتها، فروشندگان سود میگیرند و خریداران میخرند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل خواهد گرفت.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCAD در ۶ بهمن، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار گرفته است و انتظار میرود حرکت نزولی همچنان ادامه یابد و به سطوح پایینتر حمایتی برسیم. اولین حمایت در قیمت ۱.۲۵۳۷ قرار دارد که بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و یک حرکت نزولی دیگر تا تارگت ۱.۲۵۰۳ شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار