این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCHF؛ شنبه ۱۱ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCHF در قیمت ۰.۹۱۱۶ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCHF در ۱۱ دی، در حال حاضر این جفت ارز در یک روند نزولی قرار گرفته است. بعد از شکسته شدن رِنج در ناحیه ۰.۹۱۵۶، بازار به سمت پایین حرکت کرد. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به سطوح پایینتر حمایتی برسیم.

در ابتدا بازار به حمایت ۰.۹۱۵۷ رسید و بعد در این ناحیه خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و نهایتا برگشت صعودی شکل گرفت. این برگشت صعودی بصورت سه گام صعودی و کنج بود که پرچم نزولی میباشد و بعد به سمت پایین شکسته شد.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. حرکت آتی USDCHF در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 scaled - تحلیل USDCHF؛ شنبه 11 دی

طبق تحلیل USDCHF در ۱۱ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد. یعنی میتوانیم سقف  ۰.۹۳۷۳ و ۰.۹۲۵۴ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۰.۹۱۵۷ رسم کنیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید.

در حال حاضر بازار در نیمه این کانال قرار دارد و انتظار میرود هر برگشت صعودی، تبدیل شود به پرچم نزولی و نهایتا بازار به سمت کف این کانال در ناحیه ۰.۹۰۴۷ الی ۰.۹۰۱۶ حرکت کند. این تارگت ها بر اساس MM بدست آمده اند که برای اندازه گیری تارگت اول، فاصله بین کف  ۰.۹۱۵۶ و سقف ۰.۹۲۶۳ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین.

برای اندازه گیری تارگت دوم هم فاصله بین کف ۰.۹۱۵۶ و سقف ۰.۹۲۹۴ را اندازه میگیریم. بنابراین انتظار میرود این جفت ارز، کاهش قیمت در حدود ۱۰۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCHF در ۱۱ دی، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت نزولی تا کف این کانال در ناحیه ۰.۹۰۴۷ الی ۰.۹۰۱۶ شکل بگیرد که در حدود ۱۰۰ پیپ میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار