این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCHF؛ چهارشنبه ۸ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDCHF در قیمت ۰.۹۱۷۳ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCHF در ۸ دی، بعد از رسیدن به کف ۰.۹۱۵۹، خریداران خریدند و فروشندگان هم سود گرفتند و به همین دلیل برگشت صعودی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود رِنج شکل بگیرد اما نهایتا این رِنج تبدیل خواهد شد به پرچم نزولی و به سطوح پایینتر حمایتی خواهیم رسید.

کف ۰.۹۱۵۹ را میتوانستیم با استفاده از MM بدست بیاوریم و برای اینکار فاصله بین کف ۰.۹۱۷۹ و سقف ۰.۹۲۳۶ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین و با اینکار تارگت مورد نظر بدست می آید. در حال حاضر خریداران در این کف وارد شدند و در حال حرکت به سمت سقف این رِنج در قیمت ۰.۹۱۹۸ هستیم.

حرکت آتی این جفت ارز در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 6 - تحلیل USDCHF؛ چهارشنبه 8 دی

طبق تحلیل USDCHF در ۸ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر انتظار میرود یک حرکت صعودی تا قیمت ۰.۹۱۹۸ شکل بگیرد. بعد از رسیدن به این سقف، انتظار میرود خریداران سود بگیرند و فروشندگان بفروشند و برگشت نزولی شکل بگیرد. سپس بازار به سمت پایین برمیگردد و به کف ۰.۹۱۴۵ و ۰.۹۱۲۳ خواهیم رسید.

اما در صورتی که این حرکت صعودی ادامه یابد و بازار بتواند بالاتر از سقف ماژور در قیمت ۰.۹۱۹۹ تثبیت شود، انتظار میرود یک حرکت صعودی تا ۰.۹۲۲۹ شکل بگیرد و بعد بازار برگردد به سمت پایین و به تارگت ۰.۹۱۲۳ برسد.

بنابراین از آنجا که بازار در یک رِنج قرار دارد، شکست سقف ماژور به معنی شروع روند صعودی نیست و صرفا ادامه گام صعودی در رِنج هست اما نهایتا انتظار میرود فروشندگان وارد شوند و بازار به سمت کف رِنج بزرگتر در قیمت ۰.۹۱۲۳ برسد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCHF در ۸ دی، در حال حاضر انتظار میرود یک حرکت صعودی تا قیمت ۰.۹۱۹۸ الی ۰.۹۲۲۹ شکل بگیرد. بعد از شکل گیری این حرکت صعودی، نهایتا خریداران سود میگیرند و فروشندگان میفروشند و در نتیجه برگشت نزولی شکل خواهد گرفت. تارگت این برگشت نزولی را میتوانیم در قیمت ۰.۹۱۲۳ قرار دهیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار