این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDCHF؛ یکشنبه ۱۰ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر USDCHF در قیمت ۰.۹۳۰۹ در حال معامله است. طبق تحلیل USDCHF در ۱۰ بهمن،  بعد از رسیدن به حمایت ۰.۹۰۹۱، نهایتا فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت. سپس در این ناحیه الگوی کف دوقلو شکل گرفت و بعد خط گردن تریگر شد و نهایتا یک شکست صعودی قوی به سمت بالا شکل گرفت.

این شکست صعودی در قیمت ۰.۹۳۳۷ متوقف شد. اما انتظار میرود برگشت نزولی مینور باشد و تبدیل شود به پرچم صعودی و نهایتا بازار به سطوح بالاتر مقاومتی برسد. بنابراین بعد از شکسته شدن سقف  ۰.۹۲۷۸، میتوان گفت که بازار در کنترل خریداران است.

حرکت آتی USDCHF در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 5 scaled - تحلیل USDCHF؛ یکشنبه 10 بهمن

طبق تحلیل USDCHF در ۱۰ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک شکست صعودی قوی شکل گرفته است. انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک تا ناحیه ۰.۹۲۸۳ الی ۰.۹۲۶۵، مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد. با این وجود اگر کف ۰.۹۲۴۴ شکسته شود، یک پولبک عمیق تر تا ناحیه ۰.۹۱۷۰ شکل خواهد گرفت.

نهایتا پولبکها هر چقدر عمیق باشند، انتظار میرود کف اسپایک صعودی شکسته نشود یعنی همچنان کنترل بازار در دست خریداران است و برگشتهای نزولی تبدیل میشوند به پرچم صعودی. بنابراین بعد از تکمیل پولبکها، انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و به تارگت ۰.۹۴۲۳ الی ۰.۹۴۵۹ برسیم. این تارگتها بر اساس MM از سقف ۰.۹۲۷۸ تا کف ۰.۹۰۹۷ مشخص شده اند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDCHF در ۱۰ بهمن، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قوی قرار دارد و قدرت در دست خریداران است. با این وجود انتظار میرود یک پولبک تا ناحیه ۰.۹۲۸۳ الی ۰.۹۲۶۵ شکل بگیرد. در صورتی که پولبک عمیق تر باشد، میتوانیم حمایت ۰.۹۱۷۰ را در نظر داشته باشیم. با این وجود، این برگشتها مینور هستند و نهایتا خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی ادامه خواهد یافت و به تارگتهای ۰.۹۴۲۳ و ۰.۹۴۵۹ خواهیم رسید.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار