این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ دوشنبه ۲۹ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDJPY در قیمت ۱۱۳.۴۳ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۲۹ آذر، بعد از رسیدن به حمایت کلیدی ۱۱۳.۱۴، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت صعودی توانست سقف ماژور را بشکند. بنابراین در حال حاضر بازار حداقل در رِنج قرار دارد و این احتمال هست که برگشت صعودی تا نواحی بالاتر شکل بگیرد.

برای تعیین تارگت نزولی میتوانستیم از MM استفاده کنیم. برای اینکار MM از کف ۱۱۳.۶۶ تا سقف ۱۱۴.۱۸ را در نظر میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین. با اینکار تارگت ۱۱۳.۱۴ بدست می آید که دقیقا در همانجا فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و به همین دلیل برگشت صعودی شکل گرفت.

حرکت آتی دلارین در شکل زیر رسم شده است:

Picture3 scaled - تحلیل USDJPY؛ دوشنبه 29 آذر

طبق تحلیل USDJPY در ۲۹ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، میتوانیم سقف ۱۱۳.۷۹ و ۱۱۴.۲۷ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۱۱۳.۴۲ قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی زرد در شکل بالا بدست می آید. نهایتا کف این کانال شکسته شد و بعد از شکل گیری پولبک، به سمت کف کانال پروجکت شده(کانال سبزرنگ) حرکت کردیم.

در حال حاضر در کف کانال سبز رنگ قرار داریم و برگشت صعودی توانسته است سقف مینور را بشکند. بنابراین انتظار میرود خریداران در همین ناحیه وارد شوند و یک برگشت صعودی تا تارگت ۱۱۴.۱۴(خط بنفش) شکل بگیرد. برای اندازه گیری این تارگت میتوانیم MM از ۱۱۳.۷۰ تا کف ۱۱۳.۲۳ را در نظر بگیریم. بر این اساس تارگت در قیمت ۱۱۴.۱۴ قرار میگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۲۹ آذر، در حال حاضر بازار در کف کانالِ پروجکت شده قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت صعودی به سمت سقف کانال در ناحیه ۱۱۴.۱۴ شکل بگیرد. یعنی حرکت صعودی قبل توانست سقف ماژور را بشکند و میتوانیم از آن سقف برای پیش بینی TP استفاده کنیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار