این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ دوشنبه 29 آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDJPY در قیمت 113.43 در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در 29 آذر، بعد از رسیدن به حمایت کلیدی 113.14، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت صعودی توانست سقف ماژور را بشکند. بنابراین در حال حاضر بازار حداقل در رِنج قرار دارد و این احتمال هست که برگشت صعودی تا نواحی بالاتر شکل بگیرد.

برای تعیین تارگت نزولی میتوانستیم از MM استفاده کنیم. برای اینکار MM از کف 113.66 تا سقف 114.18 را در نظر میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین. با اینکار تارگت 113.14 بدست می آید که دقیقا در همانجا فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و به همین دلیل برگشت صعودی شکل گرفت.

حرکت آتی دلارین در شکل زیر رسم شده است:

Picture3 scaled - تحلیل USDJPY؛ دوشنبه 29 آذر

طبق تحلیل USDJPY در 29 آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، میتوانیم سقف 113.79 و 114.27 را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف 113.42 قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی زرد در شکل بالا بدست می آید. نهایتا کف این کانال شکسته شد و بعد از شکل گیری پولبک، به سمت کف کانال پروجکت شده(کانال سبزرنگ) حرکت کردیم.

در حال حاضر در کف کانال سبز رنگ قرار داریم و برگشت صعودی توانسته است سقف مینور را بشکند. بنابراین انتظار میرود خریداران در همین ناحیه وارد شوند و یک برگشت صعودی تا تارگت 114.14(خط بنفش) شکل بگیرد. برای اندازه گیری این تارگت میتوانیم MM از 113.70 تا کف 113.23 را در نظر بگیریم. بر این اساس تارگت در قیمت 114.14 قرار میگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در 29 آذر، در حال حاضر بازار در کف کانالِ پروجکت شده قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت صعودی به سمت سقف کانال در ناحیه 114.14 شکل بگیرد. یعنی حرکت صعودی قبل توانست سقف ماژور را بشکند و میتوانیم از آن سقف برای پیش بینی TP استفاده کنیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار